Paçalı Güvercin Fiyatları 2023

Paçalı güvercin fiyatları 2023 itibariyle 1800-2200 TL fiyat bandında değişmektedir. Özellikle paçaları nedeniyle bu cins güvercinlere ilgi gösteren birçok güvercin sever insanlar bulunmaktadır. Bizlerde bu yazımızda paçalı güvercin fiyatları ve diğer merak edilenleri sizlerle paylaştık.

Paçalı Güvercin

Paçalı güvercin, diğer güvercinlere göre daha sempatik ve ilgi çekici görünümdedir. Bu özellikleri sayesinde kuş severlerin ilgi odağı olarak her zaman güvercinler arasında gözde olmayı başarmaktadır. Paçalı güvercinlerin yavruları da büyükleri gibi sevimli ve tatlıdır. Bu yüzden birçok kişinin hoşuna gitmektedir.

Görünüşleri ilk bakışta savunmasız ve ürkek şekilde görünse de aslında oldukça hareketli, sabırsız ve yerinden duramayan bir güvercin türüdür. Paçalı güvercinler uçmayı çok severler. Eğer uçmaktan mahrum kalırsa her geçen gün sağlığı kötüye gider. Eğer paçalı güvercin beslemeye karar verildiyse onu kafese kilitlemeden rahat şekilde uçabileceği bir ortam oluşturmalıdır. Ayrıca sürekli güvercin yemi vermektense sevdiği besinleri 2-3 günde vermek daha sağlıklı olur.

Paçalı güvercinler insanlar tarafından dikkat çeken, sevilen ve rağbeti fazla olan güvercin türüdür. Bu kuşlar genel olarak Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Paçalı güvercinler aynı zamanda ” süt beyaz güvercin” olarak ta isimlendirilir. Oldukça değerli oldukları için paçalı güvercin fiyatları devamlı olarak artmaktadır.

bol paçalı güvercin fiyatları

Bol Paçalı Güvercin Fiyatları

Bol paçalı güvercinler büyük ve çok hızlı olduğunda dolayı hemen yorulurlar. Ayrıca havada çok güzel takla atarlar. Bu yüzden kuş ilgisi olanların ilgisini her zaman çekerler. Bol paçalı güvercin fiyatları da aşağı yukarı 2000 TL civarındadır.

Takla atmayı ve uçmayı çok seven, oldukça asil ve eğlenceli bir kuş türü olan bol paçalı güvercinlerin diğer cinslerle arası pek iyi değildir. Başka cinsten kuşun uçtuğunu görürse o gidesiye kadar yerinden kıpırdamaz. Birçok özelliğinden dolayı insanların en çok beslediği kuş türleri arasında yer almaktadır. Siyah, kahverengi, beyaz gibi renkleri bulunmaktadır.

Bol paçalı güvercin beslerken eğer verilen bulgur, pirinç ve sebzeyi yemiyorsa zorlamamak gerekir. Bunun yerine güvercin yemleri tercih edilmelidir. Sürekli olarak sevmediği besinler önüne koyulursa ve yemezse aç kalır. Bu da zamanla onun hayatını riske atar.

Beyaz Paçalı Güvercin Fiyatları

Beyaz paçalı güvercinler her zaman gözde güvercinler arasında yer alan cinslerdendir. Özellikle dış görünüşü ve kendine has özellikleri ile birçok alıcısı bulunur. Beyaz paçalı güvercinlerin paçaları da uzamaktadır ve belirli bir süre sonra bu durum güvercini de rahatsız etmektedir. Bu nedenle beyaz paçalı güvercinin paça boyları düzenli olarak kısaltılmalıdır.

Paça boylarını kısaltırken mutlaka veteriner hekimden destek almak gerekir. Bu işlemin tek başına yapılması güvercinin hayatını tehlikeye atabilir. Bu yüzden uzman birinden yardım alınmalıdır. Hayvan fiyatlarındaki son dönemlerdeki artış güvercin fiyatlarına da hızlı bir şekilde yansımaktadır. Fakat büyük güvercinlere nazaran yavru güvercin fiyatları bir nebze olsun düşüktür. Güvercin sahibi olmak isteyenler bunu değerlendirebilirler.

Bizans Paralı Fiyatları konu başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Paçalı güvercinler ne yer?

Paçalı güvercinler bulgur ve pirinci bol bol tüketen oldukça sıcakkanlı ve sevecen kuşlardır. Bunun yanında lahana, karnabahar, marul, bezelye gibi yiyecekleri de tüketirler. Ayrıca özel olarak satılan güvercin yemleri de verilebilir.

Paçalı güvercin ne demek?

Paçalı güvercinler görünümü nedeniyle ilgi odağı olan ” kostüm güvercini” ismiyle de bilinen kuş türüdür. Bazı türlerin paçalı kısa iken bazıları oldukça uzundur.

Beyaz paçalı güvercin kaç para?

Beyaz paçalı güvercin fiyatları 2023 yılında güncellenmektedir. Şuan ki piyasadaki fiyatları 1800-2000 TL arasındadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın