Netflix Çevirmen Maaşı 2023

Netflix çevirmen maaşı, netflixin hayatımıza girmesiyle birlikte insanların merak ettiği ve araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Yurt dışı merkezli bir platform olduğu için ülkemiz maaş ortalamasının üzerinde bir maaş verdiği bilinen Netflix’te çevirmenlerin ne kadar maaş aldığı ve nasıl başvuru yapabilecekleri konusunda bu yazımızda kısaca bilgi verdik.

Netflixte Çevirmen Nasıl Olunur?

Zoo dijital aracılığıyla ile Netflix tercüman alımı yapmaktadır. Test şeklinde video içerik ve çeviri bölümleri ayrılmış deneme içeriği gönderilmektedir. Başvuru yapacak olan kişiler bu deneme içeriğinde istediği dili seçerek çeviri satır limitlerine göre çeviriyi tamamlayabilirler.

Netflix Çevirmen Başvuru

Dünya üzerinde 200’e yakın ülkede erişim sağlayan Netflix, yerelleştirme çalışmalarını genişletip üyelerine kendi dillerine ait altyazı ve dublaj hizmeti sağlama hizmetini vermektedir. Bu kapsamda altyazı oluşturma, çeviri ve dizinleme testi sistemi HERMES’i geliştirerek altyazı ve dublaj çevirisi alanında yetenekli olan insanları bünyesinde barındırmaktadır.

Uzman akademisyenlerin desteği sayesinde gelişimini sürdüren HERMES, Netflix çevirmen adaylarını beş aşamalı testten geçirerek çevirilerde kalite standartlarını korumaktadır. Yapılan test sonuçları neticesinde adayların yeterlilikleri tespit edilmektedir. Zaman içerisinde oluşturulan çevirmen veritabanı, daha etkin projelere yönlendirilme amacı taşımaktadır. Bu süreç içerisinde tüm dillerde dünya genelinde birçok adayların testi tamamlanmaktadır.

İlk kurulduğu yıllarda yalnızca İngilizce, Portekizce, İspanyolca dillerini desteklerken bugün artık başta Türkçe olmak üzere, Çince, Arapça, Korece ve Lehçe dillerinde hizmet sağlayan Netflix, bu hedefini artırmayı amaçlamaktadır.

netflix çevirmen maaşı

Netflix Türkçe Çevirileri Kim Yapıyor?

Üyelerin sevdiği ve ilgiyle takip ediği dizi ve film keyfini sürdürürken kendi dillerinde izleyebilmesi için HERMES tarafından seçilen önemli kişilerce çeviriler yapılmaktadır. Bu sayede her ülkeden izleyicisine kaliteli ve farklı dil seçenekleriyle yayın sağlanmaktadır.

Netflix Çevirmen Maaşı Ne Kadar?

Netflix çevirmen maaşı konusunda bilgi verilecek olursa ortalama tercüman maaşları 20 Bin TL civarındadır. Yayınevlerinde görev yapan tercüman maaşları ise 15 Bin TL civarı kazanç elde etmektedirler.

İlginizi Çekebilir: Telefondan Maç İzleme Programları 2023

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Yorum yapın