Netflix Çevirmen Maaşı 2023

Netflix çevirmen maaşı, netflixin hayatımıza girmesiyle birlikte insanların merak ettiği ve araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Yurt dışı merkezli bir platform olduğu için ülkemiz maaş ortalamasının üzerinde bir maaş verdiği bilinen Netflix’te çevirmenlerin ne kadar maaş aldığı ve nasıl başvuru yapabilecekleri konusunda bu yazımızda kısaca bilgi verdik.

Netflixte Çevirmen Nasıl Olunur?

Zoo dijital aracılığıyla ile Netflix tercüman alımı yapmaktadır. Test şeklinde video içerik ve çeviri bölümleri ayrılmış deneme içeriği gönderilmektedir. Başvuru yapacak olan kişiler bu deneme içeriğinde istediği dili seçerek çeviri satır limitlerine göre çeviriyi tamamlayabilirler.

Netflix Çevirmen Başvuru

Dünya üzerinde 200’e yakın ülkede erişim sağlayan Netflix, yerelleştirme çalışmalarını genişletip üyelerine kendi dillerine ait altyazı ve dublaj hizmeti sağlama hizmetini vermektedir. Bu kapsamda altyazı oluşturma, çeviri ve dizinleme testi sistemi HERMES’i geliştirerek altyazı ve dublaj çevirisi alanında yetenekli olan insanları bünyesinde barındırmaktadır.

Uzman akademisyenlerin desteği sayesinde gelişimini sürdüren HERMES, Netflix çevirmen adaylarını beş aşamalı testten geçirerek çevirilerde kalite standartlarını korumaktadır. Yapılan test sonuçları neticesinde adayların yeterlilikleri tespit edilmektedir. Zaman içerisinde oluşturulan çevirmen veritabanı, daha etkin projelere yönlendirilme amacı taşımaktadır. Bu süreç içerisinde tüm dillerde dünya genelinde birçok adayların testi tamamlanmaktadır.

İlk kurulduğu yıllarda yalnızca İngilizce, Portekizce, İspanyolca dillerini desteklerken bugün artık başta Türkçe olmak üzere, Çince, Arapça, Korece ve Lehçe dillerinde hizmet sağlayan Netflix, bu hedefini artırmayı amaçlamaktadır.

netflix çevirmen maaşı

Netflix Türkçe Çevirileri Kim Yapıyor?

Üyelerin sevdiği ve ilgiyle takip ediği dizi ve film keyfini sürdürürken kendi dillerinde izleyebilmesi için HERMES tarafından seçilen önemli kişilerce çeviriler yapılmaktadır. Bu sayede her ülkeden izleyicisine kaliteli ve farklı dil seçenekleriyle yayın sağlanmaktadır.

Netflix Çevirmen Maaşı Ne Kadar?

Netflix çevirmen maaşı konusunda bilgi verilecek olursa ortalama tercüman maaşları 20 Bin TL civarındadır. Yayınevlerinde görev yapan tercüman maaşları ise 15 Bin TL civarı kazanç elde etmektedirler.

İlginizi Çekebilir: Telefondan Maç İzleme Programları 2023

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

“Netflix Çevirmen Maaşı 2023” üzerine bir yorum

 1. Sayın Netflix İnsan Kaynakları Ekibi,

  Netflix’in Türkçe Dublaj Çevirmeni pozisyonu için başvurduğum için çok heyecanlıyım. Netflix’in sunduğu çeşitli ve kaliteli içerikleri hayranlıkla izliyorum ve bu içerikleri daha fazla izleyiciye ulaştırmak için katkıda bulunmak istiyorum. Rusça, Gürcüce ve Türkçe dillerinde yeminli tercüman ve bilirkişi olarak, dublaj çevirisi yapmak için gerekli beceri ve deneyime sahibim.

  Eğitimim ve mesleki geçmişim, dublaj çevirisi yapmak için ideal bir temel oluşturmaktadır. Rusça ve Gürcüce dillerim benim annadilim ve Türkçe dilinde C2 seviyem vardır. Üç dilde de akıcı ve anadil seviyesinde konuşabiliyorum. Tercüme sektöründe büyük tecrübem var. Site ve kısa reklam çevirisi yaparak başladım, kitap çevirisine geçtim ve sonra yeminli tercüman oldum. Şu anda mevcut olan 5 kitap çeviri teklifim var. Ayrıca, dublaj çevirisi yapmak için çevrimiçi araçlar kullanmaya da aşinayım. VEED.IO,YouTube gibi siteleri sık sık kullanıyorum.

  Dublaj çevirisi yaparken, hem metnin hem de sesin doğru ve uyumlu olmasına özen gösteriyorum. Metni hedef dile sadık bir şekilde çevirirken, kültürel farklılıkları, argo ifadeleri ve esprileri dikkate alıyorum. Seslendirme sanatçısının ses tonunu, vurgusunu ve duygusunu metne uygun bir şekilde aktarmasını sağlamak için gerekli talimatları veriyorum. Ayrıca, videonun senkronizasyonunu ve kalitesini kontrol etmek için titizlikle çalışıyorum.

  Netflix’in “özgürlük ve sorumluluk” kültürüne hayranım ve bu kültüre uyum sağlayabileceğime inanıyorum. Kendime güveniyorum ve doğru kararları verebilecek bağlamı arıyorum. Hatalarımı açıkça kabul ediyor ve öğrenmeye istekliyim. Aynı zamanda, çalışma arkadaşlarıma samimi, özgün ve şeffaf davranıyorum. Netflix’in vizyonunu ve değerlerini paylaşıyorum ve Netflix ekibinin bir parçası olmaktan gurur duyarım.

  Netflix’te Türkçe Dublaj Çevirmeni olarak çalışmak, kariyerim için büyük bir fırsat olacaktır. Netflix’in sunduğu eşsiz ve yenilikçi içerikleri daha geniş bir kitleye ulaştırmak için tutku ve heyecan duyuyorum. Dublaj çevirisi yapma becerilerimi ve deneyimimi Netflix ile paylaşmak isterim.

  Başvurumu değerlendirdiğiniz için teşekkür ederim. Sizinle tanışmayı ve başvurum hakkında daha fazla konuşmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Lütfen benimle +905378709468 numaralı telefondan veya melekolgun473@gmail.com adresinden iletişime geçin.

  Saygılarımla,
  Melek Olgun

  Yanıtla

Yorum yapın