Momecon Krem Fiyatı 2023

Momecon Krem Fiyatı 2023 yılı itibariyle yeni zamlı fiyatları merak edilmektedir. Bu yazımızda sizleri Momecon krem fiyatı 2023 hakkında detaylı olarak bilgilendireceğiz. 

Momecon krem fiyatı 2023 olarak en son güncel haliyle eczanelerde 21,30 TL olarak satılmaktadır. Normal reçete ile satılan bu ilacı doktorun reçete etmesi halinde ücreti devlet tarafından karşılanır. Momecon kremi reçetesiz satılmamaktadır. 

Momecon Krem Nedir?

Momecon Krem güçlü kortikostreodiler olarak adlandırılan ilaç grubu içinde yer alan, kortizon tipi hormanal bir ilaçtır. Vücutta hormonal hastalıklara bağlı gelişen kızarıklıklar, kaşıntı, deri döküntüsü, sedef hastalığı, dermatit gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. 

momecon krem ne işe yarar? ( momecon krem fiyatı 2023 )

Momecon Krem Ne İşe Yarar?

Cilt yüzeyinde kullanılan Momecon kremi cilt sorunlarına bağlı olarak vücutta meydana gelen şişlik, kızarıklık ve ayrıca egzema ve sedef hastalıklarının giderilmesini sağlamaktadır. Momecon krem kullanımı ise; doktorun tavsiye ettiği şekilde olmalıdır. Sorunlu olan bölgeye hafif şekilde masaj yaparak ince tabaka halinde uygulanır. Krem gün içinde 1 defa kullanılır. Momecon krem uzun süre kullanılmamalı ve aniden bırakılmamalıdır. 

Momecon Krem Faydaları

En iyi şekilde cilt sorunlarını sorunsuz bir şekilde gidermek için kullanılan Momecon krem hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler momecon krem faydaları konusunda da araştırma yapmaktadır. İltihaplı cilt hastalıklarını iyileştirmek ve alerjik dermatit oluşumunu yok etmek adına momecon krem oldukça etkilidir. Ayrıca iltihaplı deri hastalıkları için de kullanılmaktadır. Cilt iltihaplanmaları, egzema, mantar gibi rahatsızlıkları yok eder. Cilt yüzeyinde sorunsuz şekilde kullanılır. 

 

Momecon krem fiyatı 2023

Momecon Krem Yan Etkileri

Momecon krem fiyatı 2023 araştırması yapanlar faydaları kadar momecon krem yan etkileri konusunda da bilgi sahibi olmak istemektedir. Momecon kremin yaygın yan etkileri olmasa da nadir şekilde karşılaşılabilir. Momecon krem yan etkileri söz konusu olduğunda ise dikkate almak gerekir. 

Momecon krem yan etkileri arasında karın ağrısı, nefes almada güçlük, dudak ve dilde şişme meydana gelmesi, baş ağrısı, alerjik reaksiyonlar gibi ciddi belirtiler görülürse derhal en yakın sağlık kuruluşuna ve hastaneye gitmek gerekir. 

İlgili Makale: Majezik Fiyat 2023

Momecon Krem Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Momecon krem kullanımı öncesinde mutlaka talimatlara dikkat etmek gerekir. Momecon krem içerisindeki etken maddelere karşı alerjisi olanlar bu ürünü kullanmamalıdır. Krem sürülen bölgenin hava almayacak şekilde kapatılması gerekir. Çocuklarda momecon krem kullanımı süresininin 5 günü geçmemesi gerekir. Ayrıca şeker hastalığı olanlarda momecon krem kullanımı öncesi mutlaka doktora danışmalıdır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Momecon Pomat Kortizonlu mu?

Momecon beyaz ve homojen yapılı krem kortizon tipi hormon ilacıdır. 

Momecon Kremi Kimler Kullanamaz?

Momecon kremi kullanmadan önce mutlaka doktora ya da eczacılara danışmak gerekir. Gerekli olmadığı sürece kesinlikle hamileler tarafından kullanılmamalıdır. 

Momecon Krem Kaşıntıya İyi Gelir mi?

Momenton kremi belirli cilt problemi kaynaklı meydana gelen kızarıklık ve kaşıntının giderilmesi için cilt yüzeyine kullanılan pomattır. Dolayısıyla kaşıntıya da iyi gelmektedir. 

Momecon Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

Momecon krem sivilce ve sivilce izleri için kullanılmamaktadır.

Momecon Kremi Mantarlara İyi Gelir mi?

Momecon kremi mantar tedavisi için asla kullanılmaz.

Momecon Krem Yaralara ve Yanıklara Uygulanır mı?

Açık yara ve yanıklar için kortizon içerdiği için bazı yan etkiler oluşturabileceğinden asla kullanılmamalıdır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın