Majezik Fiyat 2023

Majezik fiyat 2023 yılı itibariyle sitemizde güncellenecektir fakat bizler yine de son zamlarla birlikte majezik fiyatı ile beraber majezik nedir? majezik reçetesiz satılır mı? majezik sprey ne için kullanılır? gibi soruların cevabını bu yazımızda aktaracağız. Majezik fiyatı 2022 ekim ayı son güncel haliyle 31.71 TL’dir. İlacı Sosyal Sigortalar Kurumu karşılamaktadır.  

majezik fiyat 2023

Çok yaygın bir şekilde kullanılan ve reçetesiz de satılan ağrı kesiciler arasında yer alan majezik’in ilaç ve sprey halde ürünleri bulunmaktadır. Öncelikle majezik ağrı kesici konusunda bilgi verecek olursak; hap şeklinde mavi renge sahip içi yüzü çentikli film kaplı tablettir. Her bir tablet ise 100 mg kadar Flurbiprofen içermektedir. 

İlgili Konu: Momecon Krem Fiyatı 2023

Majezik kaç TL 2022?

Perakende Satış Fiyatı :43.31 TL
Barkod :8699536090115
Fiyat geçerlilik tarihi :15.12.2022
majezik fiyat 2023

Majezik Reçetesiz Alınır mı?

Majezik reçetesiz alınır mı? evet reçetesiz olarak alınabilen ilaçlar arasındadır. Reçeteli olarak alınırsa da devlet karşılamaktadır. 

Majezik Ne İçin Kullanılır?

Çeşitli ağrıları hafifletmek ya da ortadan kaldırmak, kas ve kemik ağrılarının giderilmesi ve hafifletilmesi amacıyla kullanılır.

Majezik Nasıl Kullanılır?

Majezik kullanımı; su ile yutulmalı ve ilaç çiğnenmemelidir. Günde 2 defa kullanılan majezik, eğer ağrı geçmez ise günlük 3 doza kadar kullanılabilir. Adet sancılarında majezik 1 tablet kullanılmalı eğer sancı geçmez ise 4-6 saat aralıkla yarım ya da 1 tablet daha alınabilir.

İlacı aç karnına almak sindirim sorunu oluşturabileceği için tok karnına alınması tavsiye edilmektedir. Yaşlılarda mümkün olduğunca en düşük dozlarda kullanılmalı ve çocuklarda ise kullanılmamalıdır. 

Majezik yan etkileri arasında; bulantı ve kusma, baş dönmesi, baş ağrısı, karın ağrısı, ödem, hipertansiyon, kulak çınlaması, sersemlik, diare, dispepsi gibi etkiler görülebilir. 

majezik fiyat 2023

Majezik Sprey Ne İşe Yarar?

Majezik sprey nedir? Majezik boğaz spreyi ağız içinde diş etlerinde ve bademciklerde oluşan iltihapların giderilmesinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda majezik sprey boğaz ağrısı ve farenjit gibi durumlarda doktorlar tarafından reçete edilir. Majezik sprey fiyatı 30 ML son güncel fiyatı ise 39 TL’dir. 

 

majezik fiyat 2023

Majezik sprey reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evettir. Eczanelerden reçetesiz şekilde temin etmek mümkündür. Ancak reçeteli bir şekilde alındığında devlet tarafından karşılandığı için daha uygun fiyata alınabilir. 

Majezik Sprey Nasıl Kullanılır?

Majezik sprey kullanım şekli; ağız içine püskürtme yoluyla uygulanır. Kullanım dozu ve sıklığı hekim tarafından belirlenir. Ancak peptik ülser rahatsızlığı olan kişiler majezik sprey kullanmamalıdır. 

Majezik Hamilelikte ve Emziren Anneler Tarafından Kullanılır mı?

Majezik hamilelerde genelde tavsiye edilmez. Gebeliğin 6. ayına kadar ihtiyaç halinde kullanılabilir fakat 6. ay itibariyle kesinlikle kullanılmamalıdır. Kullanılması halinde bebeğe zarar verebilir. Aynı zamanda majezik etken maddesi de anne sütüne geçeceği için emzirme döneminde kullanılmamalıdır. 

majezik fiyat 2023

Majezik Zararı Var mıdır?

Majezik en yaygın görülen yan etkileri arasında baş dönmesi, mide rahatsızlığı, halsizlik, ağız kuruluğu gibi belirtileridir. İlaç bilinçsiz şekilde kullanıldığında başka ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu yüzden mutlaka doktor kontrolünde ve tavsiye üzerine tüketmekte fayda var.

Majezik Kaç Yaş İçin Uygundur?

Majezik çocuklarda kullanımı olarak 12 yaşın altındaki çocuklara verilmesi uygun değildir.

Majezik İçtikten Kaç Saat Sonra Etkisini Göstermeye Başlar?

Majezik hapı ağız yoluyla alındıktan 30-60 dakika sonra etkisini göstermeye başlamaktadır.

Majezik Ağız Spreyi Yutulur mu?

Majezik plus oral sprey çözeltiyi kullanırken ağız ve boğaz yolundaki iltihaplı bölgeye püskürtülerek uygulanmalı ve direkt olarak yutulmamalıdır.

Majezik Sprey Diş Ağrısına İyi Gelir mi?

Majezik sprey ağız ve diş eti yaralarında ve iltihaplarında kullanılmakla birlikte sızlayan dişler içinde etkilidir.

Majezik Aç Karnına İçilir mi?

Majezik basit bir ağrı kesici ilaç grubunda olduğu için mide ağrısına neden olmayan ve hatta doktorlar tarafından mide rahatsızlığı için tavsiye edilen bir ilaçtır. Majezik bazı kişilerde aç karnına tüketildiğinde mide ağrısına neden olabilmektedir. Bu yüzden tok karnına içmek daha uygundur.

Günde 2 adet Majezik İçilir mi?

Romatoid artrit ve osteoartrit semptomları için Majezik tavsiye edilen dozu günde 2 adettir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Yorum yapın