İnstagram Önerilenlerde Çıkmak İstemiyorum ✔️

İnstagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum diyorsanız bu yazımızı dikkatli şekilde okuyup adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Son zamanların en popüler sosyal medya uygulaması olan İnstagram’da yakınlarımızla takipleştiğimiz, hikaye ve fotoğraf paylaşımı yaptığımız özellikler yer almaktadır. Bunların arasında önerilenlerde çıkma özelliği de bulunmaktadır.

Önerilenler özelliği, İnstagram hesabı bulunan herkesin karşılaştığı seçenekler arasındadır. Bu bölümde çıkan herkes kişinin kendi hesabına göre belirlenir. Bu demek oluyor ki önerilenlerde çıkan kişiler, hesabıyla ilgili filtrelerden geçmektedir.

Hesabınızla bağlantılı olanlar öneriler bölümünde sizin karşınıza çıkar. Aynı şekilde siz de başkalarının önerilenler kısmında onlara çıkmaktasınız. Bu durumdan rahatsız iseniz yani instagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum diyorsanız; aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

İnstagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum
instagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum

İnstagram Önerilenlerde Çıkmak İstemiyorum Ne Yapmam Lazım?

İnstagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum konusunda şu adımlar uygulanır:

  • İlk adım olarak uygulamanın telefon rehberine ulaşmasını engelliyoruz. Bunun için telefondan İnstagram uygulamasına girerek profile gidiyoruz. Profil bölümü sağ alt kısımdaki üç çizgiye tıklıyoruz.
  • Daha sonra ekrana gelen menüden ayarlar kısmına tıklıyoruz. Sonra ” Hesap” seçeneğine tıklayarak ” rehberini bağla” butonunu kapatıyoruz.
  • Web üzerinden giriş yaparak profili düzenle kısmından en alt bölümde yer alan ” hesabımı önerilerde çıkanlara göster” seçeneğini kapatıyoruz.
instagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum

Instagram Önerileri Bilgisayardan Nasıl kapatılır?💻

  • 1. adım: Uygulamaya bilgisayardan giriş yapılır.
  • 2. adım: Girildikten sonra sağ üst köşedeki profil resmine tıklanır.
  • 3.adım: Ekrana gelen menüde ” ayarlar” seçeneğine girilir.
  • 4.adım: Sol üst köşedeki ” Profilimi düzenle” seçeneğine tıklanır.
  • 5. adım: Aşağı kısımda yer alan ” benzer hesap önerileri” seçeneği kapatılır.

Instagram Arama Önerileri Temizleme

Arama önerilerini temizlemek için uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın alt kısmındaki büyüteç sembolüne tıklanır. En son incelenen hesapları temizlemek için hesapların yanında ” X ( çarpı)” işaretine basılır. Hesapların temizleme işlemini yaparken her bir profil için ayrı ayrı bu işlem yapılır. Yani maalesef hesapları toptan temizleme imkanı bulunmuyor. Sizlerde bu adımı takip ederek İnstagram’da arama önerilerinde daha önceden ziyaret etmiş olduğunuz profilleri temizleyebilirsiniz.

Ayrıca bakabilirsiniz; İnstagram Takipçi Satın Alma Yöntemleri

Instagram Arama Kısmındaki Önerilenler Neye Göre Çıkıyor?

İnstagram uygulamasını indirdikten sonra kayıt esnasında telefon rehberimizdeki kişiler ve onların tanıdıkları algoritmada tanınır. Eğer birde İnstagram hesabı ile Facebook bağlantısı var ise oradaki ortak arkadaşlar da öneriler kısmında karşımıza çıkar. Telefonda konum seçeneği aktif ise de o bölgede ikamet eden kişileri önerilerde görebiliriz.

Bunların haricinde aranan şeylere benzer içerikleri karşımızda görebiliriz. Mesela bloglarla ilgili şeylere sürekli göz atıyorsak, öneriler bölümünde kişisel blogları görebiliriz. Aynı zamanda daha öncesinde profiline baktığımız kişiler de öneriler kısmında çıkabilmektedir.

instagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum

İnstagram Önerilenlerde Çıkmak İstemiyorum Sıkça Sorulan Sorular❓

Instagram’da başkalarına Önerilmek istemiyorum nasıl kapatırım?

Sağ alttaki profil resmine tıkladıktan sonra profili düzenle seçeneğine tıklanır. Benzer hesap önerileri seçeneği yanındaki kutucuğa dokunarak işaret kaldırılır ve Gönder’e dokunulur.

Instagram önerilen kişiler neye göre çıkıyor?

Takip edilen kişiler, beğeniler, kaydedilen ve yorum yapılan gönderiler, yakın arkadaşlar, rehberdeki kişiler gibi durumlara göre önerilerdeki kişiler karşımıza çıkar.

İnstagram’da bulunmamak için ne yapmalıyım?

İnstagram’dan sağ alttaki profil resmine ve ordan da üstteki simgesine dokunulur. “Gizlilik ve güvenlik” kısmına girilir. Sonrasında “Hesap Gizliliği” seçeneği altındaki Gizli Hesap’ın yanındaki kutu işaretlenir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Yorum yapın