Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır?

Lisanslı boksör ne kadar para kazanır? başlığı adı altında bu makalemizde sizlere bilgilendirme yapacağız. Birçok genç tarafından ilgi gören boks sporu ile beraber boksörlerin ne kadar kazandığı konusu da merak edilmektedir. İnsanların izlemekten keyif aldığı ve birçok yetişkin gencin ilgi gördüğü bu spor kolu her zaman gündemini korumaktadır.

Güç gösterisinden ziyade bu işi spor bilincinde yapan boksörler insanların göz bebeğidir. Boksörlerin kendine has hayat kuralları bulunur ve bu kurallara uyarak başarılarında yükselmektedir. Böylece yüksek yerlere gelirler iyi kazançlar elde etmektedir. Peki, lisanslı boksör ne kadar para kazanır? sorusuna özet bir cevap verecek olursak; maç başı kazandıkları için ortalama bir kazanç söz konusudur. Profesyonel boksörler kaybettikleri maçlardan dahi 5-10 bin dolar arası kazanç elde edebilmektedir.

lisanlı boksör ne kadar para kazanır?
lisanslı boksör ne kadar para kazanır?

Boks Lisansı Nasıl Alınır??

Profesyonel olarak boksör olabilmek için mutlaka boks lisansı almak gerekir. Gerekli olan bütün evraklar elde olsa dahi müsabakaya çıkabilmek için boks lisansı almak şarttır. Lisans işi çözüldükten sonra artık maçlara boksör olarak çıkmak mümkün olacaktır.

Boksör lisansı ne işe yarar??

Resmi müsabakalara çıkabilmek için boks lisansı almak yetkinliğin göstergesidir. Her boksör boks hayatında profesyonel olarak devam edebilmek için boksör lisansı alması gerekir. Aynı zamanda boks lisansı alırken bir boksörün sahip olması gereken vücut ölçüleri de bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: En İyi Maç İzleme Siteleri 2023

Lisanslı boksör kavga ederse ne olur?

Eğer karşı tarafta 1 kişiden fazla bulunursa ve nefsi müdafaa durumu söz konusu ise kavga durumunda boksörün lisansı iptal edilir. Eğer boksör kesici ve delici suç aletleri ile bir kavgaya katılırsa hem para cezası alır hem de lisansı iptal olur.

lisanslı boksör ne kadar para kazanır?

Boksörler Nasıl Para Kazanır?

Ağır siklet boks müsabakalarında koyulan ödülün 500 milyon dolar değerlerde dahi olduğu görülmektedir. Bir tek maç için oldukça iyi bir rakam. Ancak bu kadar yüksek kazançları elde etmek için profesyonel anlamda yükselmek ve boks alanında ün elde etmek gerekir.

Lisanslı olarak daha düşük seviyeleri maçlarda ise maç başına 500 TL- 15 Bin TL arasında kazançlar elde edilebilmektedir. Ancak bu rakamlar düzenlenen organizasyonlar ve boksörün başarısına göre farklılık gösterebilir. Para kazanmak için bu işle profesyonel anlamda uzun yıllar uğraşmak gerekir. Lisanslı bir boksör olunsa dahi başarılı bir boksör olmak için çok mesafe kat etmek önemlidir.

lisanlı boksör ne kadar para kazanır?

Boksör Ne Kadar Para Kazanır??

Profesyonel olarak dünyadaki en çok para kazanan ünlü boksörler şu şekildedir:

  • Ricky Hatton serveti: 40 milyon $
  • Muhammed Ali serveti :50 milyon $
  • Marvin Hagler serveti : 45 milyon $
  • Manny Pacquaio: 100 milyon $
  • Vitali Klitschko : 65 milyon $
  • Lennox Lewis: 140 milyon $
  • Sugar Rey Leonard : 120 milyon $
  • Oscar De La Hoya : 200 milyon $
  • George Foreman : 250 milyon $
  • Floyd Mayweather Jr. :280 milyon $

Türk Boksörler Ne Kadar Kazanıyor?

Türk boksörler, dünyadaki boksörler kadar kazanmasa da yine de Türkiye şartlarında iyi kazanç elde eden profesyonel boksörler bulunmaktadır. Ortalama olarak Türk boksörü 1 milyon dolar kazanç elde etmektedir. 

Lisanslı Boksör ne kadar para kazanır, hakkında bilgilendirme yaptık. Şimdi bu konudaki merak edilen soruları inceleyelim.

Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır? Sıkça Sorulan Sorular

Boks insana ne kazandırır?

Boks kişilerin kendisini savunmayı sağlayan spor dalıdır. Ayrıca disiplin ve özgüven kazanmasını sağlar. Boks sporu ile uğraşanların uyku kalitesi artar ve metabolizmaları düzene girer. Fiziksel ve mental açıdan daima kendisini iyi hisseder.

Boks kurs ücreti ne kadar?

Boks kurs ücreti kadınlarda, çocuklarda ve erkeklerde farklıdır. Amatör olarak boks kurs ücreti ortalama 300-400 TL arasındadır.

Boks lisansı nedir?

Boksör olduktan sonra resmi müsabakalara katılmak için gerekli olan belgeye boks lisansı adı verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Yorum yapın