GAVİSCON Şurup Fiyatı 2023 Ne Kadar?

GAVİSCON şurup fiyat 2023 yılına yaklaşırken 15 Aralık 2022 tarihinde ilaçlara gelen zam miktarı ile birlikte güncellendi. Mide rahatsızlığı olanlar tarafından çok fazla tüketilen Gaviscon şurup fiyat, Gaviscon ne işe yarar, Gaviscon kullanımı gibi konu başlıklarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

GAVISCON şurup fiyat olarak; 15 Aralık 2022 tarihine gelindiğinde, 500 mg’lık bir ürünün 200 ml’lik bir şişesi 66,59 TL fiyatında satışa sunulmuş. GAVISCON’un 500 mg 60 tabletlik versiyonu ise güncel fiyat olarak 74,69 TL’dir. Gaviscon double action fiyatı aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

gaviscon şurup fiyat
gaviscon şurup fiyat

GAVİSCON Double Action Şurup Fiyat

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı :55.52 TL
Barkod :8690570701067
Fiyat geçerlilik tarihi :15.12.2022
Gaviscon şurup fiyat güncel

Gaviscon Şurup Ne İşe Yarar?

Gaviscon şurubu, reflü kaynaklı mide yanması ve ekşimesi gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir üründür. Ayrıca yemek sonrası ortaya çıkan mide problemlerini ve hamilelik dönemine özgü mide rahatsızlıklarını önemli ölçüde hafifletebilir. Bu şurup, ağızdan mide sıvısının yemek borusuna geri kaçmasını önlemekte ve yemek borusu iltihabının tedavisine yardımcı olmaktadır.

Gaviscon şurubunun faydaları şu şekildedir:

  1. Mide asidi ile diğer mide sıvılarının üretimini düzenler.
  2. Mide içeriğinde koruyucu bir kalkan oluşturur.
  3. Asidin yemek borusuna geri kaçmasını engeller.
  4. Midenin tahriş ettiği alanı koruyan bir bariyer oluşturur.

Gaviscon Şurubu Çocuklara Verilir Mi?

Gaviscon şurubu çocuklara verilebilir ancak yaş sınırlamaları göz önünde bulundurulmalıdır. 12 yaş ve üzeri çocuklar için yemek sonrası veya yatarken 2-4 tatlı kaşığı tavsiye edilirken 6-12 yaş arasındaki çocuklar için aynı koşullarda 1-2 tatlı kaşığı kullanılması önerilir.

12 yaş altındaki çocuklar için Gaviscon şurubunun kullanımı doktor tavsiyesine dayanmalı ve 6 yaşın altındaki çocuklara verilmemelidir. Sağlığın ve çocukların ihtiyaçlarına uygun şekilde kullanımı önemlidir.

Gaviscon Şurubu Yan Etkileri

Genel olarak Gaviscon şurup yan etkileri şu şekildedir;

  1. Nefes alma sırasında güçlük çekme
  2. Deride farklılık, kızarıklık ve ciltte döküntü
  3. Dudaklarda, boğazda, yüzde ve dilde hafif şişlik
  4. Baş dönmesi

Eğer bu gibi ciddi yan etkiler görülürse mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna ya da acil servise gidilmelidir.

Gaviscon şurup fiyat

Gaviscon Reçetesiz Alınır mı?

Gaviscon şurup ve tabletleri eczanelerden reçetesiz olarak temin edilemez. Bu ürünler aile hekimi veya uzman bir hekim tarafından reçete edilerek alınmalıdır. Ayrıca Gaviscon’un benzer ürünleri arasında yer alan Galviks, Pronat, Refcon gibi ilaçlar da aynı şekilde reçetesiz olarak temin edilemezler.

Hamilelikte Gaviscon Şurup Kullanılabilir mi?

Gaviscon şurubunun, hamilelik döneminde de kullanılabilir ve genellikle çok fazla yan etkisi görülmez. Özellikle gebelik sırasında mide asidinin arttığı ve bu nedenle mide rahatsızlıklarının artabileceği durumlarda Gaviscon şurubunun kullanılması sakıncasızdır.

Emzirme Döneminde Gaviscon Kullanılabilir mi?

Hamilelik dönemi gibi emzirme döneminde de Gaviscon şurup ve tabletlerin kullanımında genellikle bir sakınca bulunmaz. Ancak bazı durumlarda doktorlar bu ürünleri kullanmamayı önermiş olabilirler. Bu nedenle herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktorunuza danışmak her zaman faydalıdır. Bu şekilde sağlık profesyonelinin önerilerine uyarak en güvenli kullanımı sağlayabilirsiniz.

Gaviscon şurup fiyat

Gaviscon Şurup Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Gaviscon’un etkisi genellikle ilacı aldıktan hemen sonra başlar ve bu etki yaklaşık 4 saat boyunca devam eder.

Gaviscon Ne İşe Yarar Ekşi?

Gaviscon tabletleri, ağızda çiğnendikten sonra ferahlatıcı bir his bırakan ve birçok kişi tarafından tercih edilen bir ilaç formatına sahiptir. Ayrıca hamilelik döneminde dahi kullanılmasında sakınca görülmeyen ve mide yanmalarını etkili bir şekilde gideren bir üründür.

Gaviscon Mideye Zararı Var mı?

Gaviscon şurubunun genellikle ciddi yan etkileri görülmez, ancak bazı kişilerde mide bulantısı, kabızlık ve ishale yol açabilme potansiyeli vardır.

Gaviscon Günde Ne Kadar İçilir?

Eğer sürekli olarak mideden ağızda acı su gelme ve mide yanması gibi şikayetleriniz varsa, Gaviscon şurubu veya Gaviscon Double Action şurubu günde üç kez bir kaşık alabilirsiniz.

Gaviscon Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumu 1: Akşam yatmadan önce Gaviscon şurubunu kullandığımda, sabahları mide rahatlığıyla uyanıyorum. Ancak yeme ve içme alışkanlıkları konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Aksi takdirde midedeki rahatsızlık tekrar ortaya çıkabiliyor.

Kullanıcı Yorumu 2: Mide ağrılarımı hafifletmek için düzenli olarak Gaviscon kullanıyorum ve gerçekten faydasını görüyorum. Ancak ilacı bıraktığımda şikayetlerim geri dönüyor. Arkadaşlar önemli bir noktayı belirtmeliyim; mideyi zorlayan yiyecekleri tespit etmeli ve bu tür yiyecekleri azaltmalısınız. Aksi takdirde sadece bu ilaçlara bağımlı hale gelebilirsiniz. Sağlıklı yöntemleri denemek, ilaçlara sürekli bağımlı olmamak için önemlidir.

Kullanıcı Yorumu 3: Özellikle reflü rahatsızlığı yaşayanlar için kesinlikle önerdiğim bir ilaç.

Kullanıcı Yorumu 4: Gece uykudan uyandıran mide rahatsızlıkları için ideal bir ilaç. Özellikle Gaviscon şurubu hızlı bir rahatlama sağlıyor.

Kullanıcı Yorumu 5: Midedeki fazla asit salgısını kontrol altına alan ve neredeyse hiç yan etkisi olmayan bir ilaç. Özellikle ağır yemeklerin ardından kullanıyorum.

ASPİRİN FİYAT 2023

DEXTROCİN KREMİ NE İŞE YARAR?

İBUCOLD C NE İŞE YARAR?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Yorum yapın