GAVİSCON Şurup Fiyatı 2023 Ne Kadar?

GAVİSCON şurup fiyat 2023 yılına yaklaşırken 15 Aralık 2022 tarihinde ilaçlara gelen zam miktarı ile birlikte güncellendi. Mide rahatsızlığı olanlar tarafından çok fazla tüketilen Gaviscon şurup fiyat, Gaviscon ne işe yarar, Gaviscon kullanımı gibi konu başlıklarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

GAVISCON şurup fiyat olarak; 500 mg 200 ml fiyatı 15 Aralık 2022 tarihi itibariyle 66,59 TL olmuştur. GAVISCON 500 mg 60 tablet fiyatı güncel fiyatı ;74.69 TL’dir. Gaviscon double action fiyatı ise aşağıdaki gibidir.

gaviscon şurup fiyat
gaviscon şurup fiyat

GAVİSCON Double Action Şurup Fiyat

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı :55.52 TL
Barkod :8690570701067
Fiyat geçerlilik tarihi :15.12.2022
Gaviscon şurup fiyat güncel

Gaviscon Şurup Ne İşe Yarar?

Gaviscon şurup reflü kaynaklı oluşan mide yanması ve ekşimesi gibi rahatsızlıklar için kullanılmaktadır. Yemek sonrasında midede oluşan ve hamilelik döneminde meydana gelen mide şikayetlerini önemli ölçüde azaltmaktadır. Ağızdan mide sıvısının gelmesini önlemekte ve yemek borusu iltihabı tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Gaviscon şurup faydaları şu şekildedir:

  • Mide asidi ile diğer mide sıvılarının salınımını kontrol altına alır.
  • Mide içeriğinde koruyucu bir bariyer oluşturmaktadır.
  • Asidin yemek borusuna geri akmasını önler.
  • Midenin tahriş olan kısmını oluşturduğu bariyer sayesinde korur.

Gaviscon Şurubu Çocuklara Verilir Mi?

Gaviscon şurubu çocuklara verilebilir ancak yaş sınırlaması bulunmaktadır. 12 yaş üzeri çocuklarda yemek sonrası ya da yatarken 2-4 tatlı kaşığı verilebilir. 6-12 yaş arası çocuklarda yemek sonrası ya da yatarken 1-2 tatlı kaşığı önerilmektedir. Gaviscon şurup 12 yaş altı çocuklarda doktor reçete ettiyse verilmeli ve 6 yaşın altındaki çocuklara verilmemelidir.

Gaviscon Şurubu Yan Etkileri

Genel olarak Gaviscon şurup yan etkileri şu şekildedir;

  • Nefes alırken zorlanma
  • Deride farklılık, kızarıklık ve deri döküntüsü
  • Dudaklarda, boğazda, yüzde ve dilde hafif şişme
  • Baş dönmesi

Eğer bu gibi ciddi yan etkiler görülürse mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna ya da acil servise gidilmelidir.

Gaviscon şurup fiyat

Gaviscon Reçetesiz Alınır mı?

Hayır. Gaviscon şurup ve tablet eczanelerden reçetesiz olarak alınamaz. Aile hekimi ya da uzman hekim tarafından reçete edilerek alınması gereklidir. Ayrıca Gaviscon muadilleri olarak Galviks, Pronat, Refcon gibi ilaçlarda aynı şekilde reçetesiz olarak alınamaz.

Hamilelikte Gaviscon Şurup Kullanılabilir mi?

Çok fazla yan etkisi olmayan Gaviscon şurup hamilelik döneminde de kullanılabilir. Özellikle hamilelerde asit fazlalığı olduğunda midenin rahatsız olduğu zamanlarda Gaviscon şurup kullanmakta herhangi bir sakınca yoktur.

Emzirme Döneminde Gaviscon Kullanılabilir mi?

Hamilelik döneminde olduğu gibi emzirme döneminde de Gaviscon şurup ve tablet kullanmanın bir sakınca bulunmaz. Ancak bazı durumlarda doktorlar kullanmayı önermeyebilir. Bu yüzden kullanım öncesinde doktora danışmakta fayda vardır.

Gaviscon şurup fiyat

Gaviscon Şurup Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Gaviscon etki süresi genelde ilaç alınır alınmaz başlar ve bu etki yaklaşık 4 saat sürer.

Gaviscon Ne İşe Yarar Ekşi?

Gaviscon tableti ağızda çiğnedikten sonra ağızda ferahlık hissi veren ve şurup formatında birçok kişinin tercih ettiği, hamilelik döneminde dahi sakıncası olmayan, mide yanmasına birebir iyi gelen ilaçtır.

Gaviscon Mideye Zararı Var mı?

Gaviscon şurubun genelde yan etkisi yoktur fakat bazı kişilerde kusma, kabızlık ve ishale yol açabilmektedir.

Gaviscon Günde Ne Kadar İçilir?

Mideden ağza acı su geliyorsa ve mide yanması şikayeti devamlı oluyorsa Gaviscon şurup ya da Gaviscon double action şurup günde 3 defa 1 kaşık tüketilebilir.

Gaviscon Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumu: Akşam yatmadan önce Gaviscon şurup tükettiğimde sabahları midem çok rahat uyanıyorum fakat yeme ve içme konusunda da dikkatli olmak gerekir. Aksi halde midedeki hasar gitmiyor.

Kullanıcı Yorumu: Mide ağrılarımı geçirmek için devamlı olarak kullanıyorum ve faydasını görüyorum. Ancak ilacı bıraktığımda tekrardan başa dönüyorum. Arkadaşlar şunu belirtmeliyim ki mideyi yoran yiyecekleri iyi tespit etmeli ve onları da azaltmalısınız. Yoksa yalnızca bu ilaçlarla midenizi iyi edemezsiniz. İlaçlara devamlı bağımlı olmamak için mutlaka sağlıklı yöntemler denemelisiniz.

Kullanıcı Yorumu: Özellikle reflü rahatsızlığı olanların mutlaka kullanması gereken bir ilaç.

Kullanıcı Yorumu: Gece uykudan uyandıran mide rahatsızlıkları için birebir bir ilaç. Özellikle şurubu kısa sürede rahatlamanızı sağlıyor.

Kullanıcı Yorumu: Mide asidine bağlı mide yanması şikayetlerine karşı şiddetli önerdiğim ve her zaman beni rahatlatan ilaç.

Kullanıcı Yorumu: Midedeki fazla asit salgılanmasının önüne geçen ve yan etkileri oldukça az olan bir ilaç. Özellikle ağır yemeklerden sonra kullanıyorum

ASPİRİN FİYAT 2023

DEXTROCİN KREMİ NE İŞE YARAR?

İBUCOLD C NE İŞE YARAR?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Yorum yapın