İbucold C Ne İşe Yarar? İbucold C Yan Etkileri

İbucold C ne işe yarar? sorusu kış ayının gelmesi ve yaklaşan 2023 yılı itibariyle salgınların fazlalaşması nedeniyle araştırılmaktadır. Başta soğuk algınlığı ve grip rahatsızlıklarında kullanılan İbucold C ne işe yarar? sorusu ile birlikte İbocold C yan etkileri, İbucold C kullanımı gibi bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

ibucold c ne işe yarar?

İbucold C Nedir Ne İçin Kullanılır ?

İbucold C, ağrısı kesici ve ateş düşürücü özellikte olup vücutta bulunan birçok iltihapla savaşma görevindedir. İbucold 200 mg/30mg içerisinde bulunan ibuprofen etken maddesi sayesinde ateş düşürücü ve ağrı kesicidir. Baş ağrısı, solunum yolu enfeksiyonları, ateş gibi rahatsızlıklarda kullanılır. İlaç içeriğinde c vitamini bulunduğu için özellikle soğuk algınlığı tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Aynı zamanda içerisindeki psödoefedrin sayesinde burun tıkanıklığına iyi gelir. İbucold C nonsteroid antiinflamatuar ilaç grubunda yer almaktadır. Kısaca ibucold C ne işe yarar? grip nezle, soğuk algınlığı sonucunda meydana gelen üst solunum yolu enfeksiyonlarına iyi gelir. İbucold C kullanan hastalar bu sayede hastalık sürecini daha rahat geçirebilirler.

ibucold c ne işe yarar?
ibucold c ne işe yarar?

İbucold C İçinde C Vitamini Bulunur mu?

İbucold C ne için kullanılır? sorusuna cevap olarak soğuk algınlığında kullanılması içerisinde önemli miktarda C vitamini bulundurmasıdır. Soğuk algınlığı tedavisinde C vitamini vücutta önemli bir antioksidan görevi üstlenmektedir. Antioksidan görevi görmesinin yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirmede de son derece önemlidir. C vitamini aynı zamanda protein metabolizmasını düzenleyerek saç dökülmesini de azaltır.

İbucold C Nasıl Kullanılır?

İbucold C kullanımı yetişkin bireylerde ve 12 yaş üstü kişilerde; 4-6 saatte bir kez 1-2 tablet veya 24 saat içerisinde en fazla 6 tablet kullanılabilir. Kullanımı aynı zamanda hastalığa göre değişkenlik göstereceği için doktor tavsiyesine göre kullanmak ihmal edilmemelidir.

İdeal olarak kullanım şekli ise sabah-öğle-akşam 1 tablettir. Geceleri uyumadan önce kullanmak soğuk algınlığı halinde daha sakin ve rahat bir şekilde uyumayı sağlar. İbucold C Günde Kaç Kez İçilir? Sabah öğle akşam günde 3 kere kullanımı tavsiye edilmekte olup bol su ile içilmesi önerilir. Ayrıca eczanelere de İbocold C ne işe yarar? diye danışabilirsiniz.

İbucold C kullanımı 5 günden fazla tavsiye edilmemektedir. Ayrıca sporcular bu ilacı kullandıktan sonra doping testleri pozitif çıkabilir. Eğer ilaç kullanımı sonrasında görme yetinde bozulma meydana gelirse kullanımına son verilmeli ve sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

İbucold C 2023 Fiyat

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı :51.28 TL
Barkod :8680760092235
Fiyat geçerlilik tarihi :15.12.2022

İbucold C Aç mı Tok mu Kullanılır?

İbucold C ne işe yarar? sorusunu soranlar ayrıca ilacın aç mı tok mu kullanıldığı konusunu da merak etmektedir. İbucold C prospektüs bilgilerinde aç ya da tok kullanımı konusunda herhangi bir tavsiye yoktur. Ancak İbucold C ilacını tok karnına kullanmak daha etkilidir. Sabah kahvaltısı sonrası, öğle yemeği sonrası ve akşam yemeğinden sonra kullanılması tavsiye edilir.

ibucold c ne işe yarar?

İbucold C Reçetesiz Alınır mı?

İbucold C reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evettir. Eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilir. Ayrıca uzman doktorun uygun görmesi halinde İbucold C reçete edildiğinde SGK tarafından ücretsiz şekilde karşılanmaktadır. İbucold C muadilleri ise; nurofen, pencold, coldaway c, urofen, nurofarm ilaçları da aynı şekilde reçetesiz olarak alınabilmektedir.

İbucold C Yan Etkileri

Her ilacın yan etkisi olduğu gibi İbucold C yan etkileri de mevcuttur. Fakat genel olarak ciddi yan etkiler oluşturmaz. Eğer İbucold C etken maddelerinden herhangi birine alerji söz konusu ise ciddi yan etkiler görülebilir. Genel ve yaygın şekilde İbucold C yan etkileri şu şekildedir:

  • Uykusuzluk
  • Sinirlilik ve sersemlik
  • Mide bulantısı
  • Hazımsızlık
  • İshal
  • Kusma
  • Baş dönmesi
  • Ağız kuruluğu

İbucold c yan etkileri  yalnızca bunlarla sınırlı olmayabilir. Seyrek ve çok seyrek görülen yan etkileri de mevcuttur. Örnek olarak; nefes almada güçlük, tansiyon düşüklüğü, deri döküntüsü, dilde yüzde ve boğazda şişme gibi ciddi yan etkiler söz konusu olursa derhal en yakın acil servise gidilmelidir.

İbucold C Kimler Kullanamaz?

İbucold C yan etkileri söz konusu olduğunda bazı kişiler tarafından kullanımına dikkat etmek gerekir. Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlar İbucold C kullanmamalıdır. Aynı zamanda İbucold C etken maddesine karşı alerjisi olanlar, mide ülseri olanlar, Bypass olacaklar ve olanlar, yüksek tansiyon hastalığı olanlar, Crohn hastalığı olanlar ve kalp yetmezliği olanlar İbucold C kullanmamalıdır.

İbucold C ağrı Kesici mi?

İbucold C soğuk alınlığı ilacı olarak içerisinde ibuprofen etken maddesi bulunmaktadır. Aynı zamanda bu etken madde ağrı kesici etki oluşturmaktadır. Bu yüzden İbucold C aynı zamanda ağrı kesicidir.

İbucold C ateş düşürür mü?

İbucold C etken maddesi sayesinde ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliktedir.

İbucold C kırılarak içilir mi?

İbucold C ağız yoluyla bol su ile tüketilmeli ve tablet kırılmadan ve çiğnenmeden alınmalıdır.

İbucold C ne kadar sürede etki eder?

İbucold C soğuk algınlığı ilacı kullanılmaya başladığı gün itibariyle etkisini göstermeye başlar.

İbucold C ne işe yarar? yorumlar

Soğuk algınlığına bağlı meydana gelen vücut ağrıları ve kırgınlığına, kas ve eklem ağrılarına 1-2 gün içerisinde oldukça iyi gelen mucizevi bir ilaç.
Diğer soğuk algınlığı ilaçlarından farklı olarak C vitamini içermesi de ayrı bir avantajıdır.

Ayrıca Bakabilirsiniz:

Arveles Fiyat 2023

Gripin Fiyat 2023

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın