Andazol Kullananlar Yorumları – Bağırsak Kurduna Çözüm

Andazol kullananlar yorumları hakkında bilgilendirme içeriğimizde sizlerleyiz. Andazol kullanan kişiler ilaç hakkında bilgi ve yorumlarını paylaşarak diğer insanların da fikir sahibi olmasına yardımcı oluyorlar. Özellikle Kadınlar Kulübü gibi platformlar Andazol hakkında bilgi edinmek isteyenler için önemli bir kaynak olarak öne çıkıyor.

Andazol, halk arasında bağırsak kurtlarını öldürmek için kullanılan bir ilaç olarak biliniyor ve oldukça yaygın bir tercih haline gelmiştir. İçeriğinde Albendazol etken maddesi bulunan Andazol, böcekler ve böcek larvalarının insan vücudunda yerleşmesini ve çoğalmasını engelleyen bir anti-helmintik ilaçtır. Bu sorunları yaşayanlar için doktorlar tarafından reçete edilerek kullanılmaktadır.

Andazol Nedir?

Andazol, iç parazit enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan geniş spektrumlu bir antihelmintik ilaçtır. Bu ilaç köpek tenyası, domuz tenyası ve birçok yuvarlak solucan türü gibi parazitlerin neden olduğu problemleri ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. İçerdiği Albendazol etken maddesi sayesinde parazitlerin büyümesini ve çoğalmasını engeller. Böylece vücuttan atılmalarını kolaylaştırır. İnsanlar doktor tavsiyesi ve reçetesi ile Andazol kullanarak iç parazit enfeksiyonlarından kurtulabilirler.

Çocuğuna Andazol Şurup Kullananlar

Çocuğuna andazol şurup kullananlar bu ilacın etkili olduğunu dile getirmektedir. İç parazit enfeksiyonları tedavisinde kullanılan andazol, çocuklarlar da dahil her yaş grubunda etkili olan bir ilaçtır. Fakat çocuklarda kullanımı konusunda yaş ve kilosuna göre doktorun önerdiği dozajda kullanılması tavsiye edilmektedir.

İşte Çocuğuna Andazol Şurup Kullananların yorumları şu şekildedir:

Oğlum tuvaletini yaparken fark etmişti. Hemen doktora götürdük bu ilacı verdi, umarım işe yarar.

Çocuğuna Andazol Kullananlar Yorumları

Çocuğum 3 hafta boyunca kullandım galiba işe yaradı, artık kurt görmedi.

Çocuğuna Andazol Kullananlar Yorumları

Andazol Reçetesiz Alınır mı?

Andazol ilacının reçetesiz satın alınması mümkün değildir. Her Andazol tabletinde 200 mg Albendazol etken maddesi bulunur ve bu madde parazitler üzerinde doğrudan etki gösterir. Albendazol, parazitlerin enzim sistemini bozarak küçülmesine ve ölmesine neden olur. Reçetesiz satılamayan bu ilacın doktor tarafından tavsiye edilmesi ve doğru dozajın belirlenmesi gerekir. Bu nedenle doktor ile iletişime geçmeden kullanılmamalıdır.

Andazol Kullananlar Yorumları

Andazol kullananlar yorumları genellikle olumlu yönde olmuştur ve ilaç hakkında olumlu görüşlerini paylaşmışlardır. Çoğu hasta ilacın yan etkilerinin neredeyse hiç görülmediğini ve nadir görülen yan etkilerin ise hafif bir şekilde atlatıldığını belirtmiştir. İşte andazol kullananlar yorumları:

“Andazol kullandıktan sonra parazitlerimden tamamen kurtuldum. Yan etki olarak sadece hafif baş dönmesi yaşadım.”

Andazol Kullananlar Yorumları

“Andazol’un etkisi hemen gözle görülür. İlacı kullandıktan sonra kısa sürede parazitlerim yok oldu. Yan etki yaşamadım.”

Andazol Kullananlar Yorumları

“Andazol, parazitlerle mücadelede oldukça etkili bir ilaç. Yan etkileri çok az ve hafif bir şekilde görülüyor. Kesinlikle tavsiye ederim.”

Andazol Kullananlar Yorumları

“Andazol, bağırsak parazitlerine karşı kullanılan çok etkili bir ilaç. Ben de kullanımı sırasında herhangi bir yan etki yaşamadım.”

Andazol Kullananlar Yorumları

“Andazol kullanımı sonrası parazitlerimden tamamen kurtuldum ve herhangi bir yan etki yaşamadım. Kesinlikle tavsiye ediyorum.”

Andazol Kullananlar Yorumları

“Sürekli hayvanlarla haşır neşir olduğum için her ay 1 kere başvurduğum ilaçtır.”

Andazol Kullananlar Yorumları

Andazol Yan Etkileri

Andazol kullanımıyla ilgili bazı yan etkiler mevcuttur. Bu yan etkiler arasında karın ağrısı, baş ağrısı, bulantı, kusma, geçici saç dökülmesi ve baş dönmesi gibi hafif semptomlar yer almaktadır. Bu semptomlar genellikle kısa sürede ortadan kaybolur. Ancak ilacın ciddi yan etkileri de olabilir.

Ayrıca bakabilirsiniz; Passiflora Şurup Kullananlar Yorumları

Andazol Kullandım Geçmedi

Andazol kullanıcı yorumları incelendiğinde, birçok kişinin “Andazol kullandım ama geçmedi” gibi yorumlar yaptığı görülmektedir. Ancak bu durumun sebebi Andazol’un hızlı etki etmeyen bir ilaç olmasıdır. Tam etkisini gösterebilmesi için düzenli ve sürekli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Eğer ilacın hiç etki etmediğini düşünüyorsanız eczacınızla görüşmeniz uygun bir karar olacaktır.

Andazol İshal Yapar mı?

Andazol’ün olası yan etkileri arasında ishal yer almamaktadır. Eğer Andazol kullanımı sonrası şiddetli bir ishal problemi yaşarsanız, ilacı kullanmayı durdurun ve doktorunuza başvurun.

Andazol Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Andazol, özellikle bağırsak kurtları için oldukça etkili bir ilaçtır ve kullanıldıktan kısa bir süre sonra etkisini gösterir. Ancak kesinlikle doktorunuzun önerdiği dozda kullanmalısınız aksi takdirde sağlığınıza zarar verebilirsiniz. Bu sebeple “Andazol Etkisini Ne Zaman Gösterir?” sorusuna cevap verirken ilacın hızlı etki gösterdiğini belirtmekte fayda vardır.

Andazol Fiyat 2023

Andazol tabletlerinin ortalama güncel fiyatı 2023 yılında tüm eczanelerde 40.95 TL olarak belirlenmiştir. Ancak ilacın kullanımı için doktor veya aile hekiminin reçete yazması gerekmektedir. Eğer reçete edilirse, SGK tarafından ilacın ücreti ödenmektedir.

Güncel Fiyat40.95 TL
Ruhsat SahibiBiofarma İlaç Sanayi Ltd. Şti.
Reçete DurumuReçeteli Satılır

Andazol kullananlar yorumları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Bu gibi konularda bilgi almak için yorumları kategorisine bakabilirsiniz.

Andazol Kullananlar Yorumları Hakkında Merak Edilenler

Andazol Kurtları Öldürür mü?

Bu ilaç bağırsaklarda bulunan kurtların larvalarını öldürerek üremelerini engelleyen etkilere sahiptir.

Andazol Kaç Gün Kullanılır?

Tedavi edilecek rahatsızlığın şiddetine ve vücut kitle indeksinize göre dozaj farklılıkları olabilir. Bununla birlikte alınan dozajlar genellikle 200 mg veya 400 mg’dır ve tedavi süresi 10 ile 15 gün arasında değişebilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın