Minecraft Sonsuzluk Büyüsü Ne İşe Yarar?

Minecraft sonsuzluk büyüsü ne işe yarar? Minecraft maceracıları için Yaylar için en yararlı büyülerden biri Mending ile birlikte Sonsuzluk büyüsüdür. Sonsuzluk büyüsü bir Yay’a uygulanan ve silahın sınırsız sayıda ok atmasını sağlayan pasif bir yetenektir. Bu büyü için tek gereksinim oyuncuların envanterlerinde en az bir ok bulundurmasıdır.

Oyuncular Sonsuzluk büyüsüyle donatıldıklarında Baskınlar veya Ormanlık Malikaneler gibi durumlarda cephaneyi koruma endişesi olmadan yaylarını düşman hedeflerine doğru ateşleyebilirler. Ancak kullanıcıların unutması gereken nokta, bu büyüyle yalnızca normal okların çalıştığıdır; Uçlu ve Hayalet oklar Sonsuzluk büyüsüne sahip bir yaydan ateşlendiğinde hala tüketilmeye devam edecektir.

Minecraft Sonsuzluk Büyüsü Nasıl Yapılır?

Minecraft’taki maceracılar Sonsuzluk büyüsünü elde etmek için çeşitli seçeneklere sahiptir ancak hepsi Rastgele Sayı Üreticisi (RNG) faktörüne bağlıdır. İlk seçenek geleneksel Büyüleyici Masa aracılığıyla bir Kitap iki Elmas ve dört blok Obsidian kullanılarak yapılır.

Oyuncular ayrıca büyü sürecini gerçekleştirmek için yeterli seviyede olduklarından emin olmalıdır. Ayrıca masayı uygun şekilde kurmak için yeterli sayıda Kitaplık kullanmalıdırlar. Maceracılar Sonsuzluk büyüsünü elde etmek için birkaç kez büyü yapma işlemini gerçekleştirebilirler.

Ancak belirtmek gerekir ki bu seçeneklerin hepsi biraz şansa dayalıdır ve elde etmek istenen büyüyü garantilemek için çaba sarf etmek gerekebilir.

minecraft sonsuzluk büyüsü ne işe yarar?

Minecraft’ta Ticaret Yoluyla Sonsuzluk Büyüsüne Nasıl Sahip Olunur?

Infinity Büyüsünü elde etmenin başka bir yolu, Minecraft içerik yaratıcısı JayDeeMC’ye göre bir Kütüphaneci ile ticaret yaparak Enchanted Book satın almaktır. Ancak stokları rastgele dağıtıldığından, bu yöntemin dezavantajı her zaman Infinity Büyüsü içeren bir kitap bulabilmenin garantili olmamasıdır. Bununla birlikte Kütüphanecilerin satın alınabilecek Büyülü Kitaplara kolayca erişebilme avantajı vardır.

minecraft sonsuzluk büyüsü ne işe yarar?

Öte yandan Hazine Sandığı ganimetleri için balık tutma ve zindan keşfi gibi aktiviteler tamamen rastgele ganimet havuzlarına sahiptir. Bu nedenle Infinity Büyüsünü içeren bir Enchanted Book bulma olasılığı çok düşüktür. Her ne kadar bu yöntemler büyük bir ganimet potansiyeline sahip olsa da Enchanting Tables (Büyüleyici Masalar) ve Librarians (Kütüphaneciler), Infinity Büyüsü’nün daha güvenilir kaynakları olabilir. Bu kaynaklardan elde edilen büyülü eşyaları garantili bir şekilde elde etmek daha olasıdır.

Ayrıca bakınız; Minecraft Körük Ne İşe Yarar?

Minecraft’ta oyuncular Yayları için Sonsuzluk Büyüsünü elde ettikten sonra istedikleri miktarda Ok atabilirler tek bir Ok ile bile. Bununla birlikte, kullanıcılar Ok arzının sınırsız olmasına rağmen Yaylarının yine de aşınabileceğini unutmamalıdır. Genellikle oyuncular Yaylarını tamir etmek için Büyüleyici Masa ve Tamir Etme Büyüsü kullanarak kırılmalarını önleyebilirler.

minecraft sonsuzluk büyüsü ne işe yarar?

Ancak Infinity’nin önemli bir dezavantajı Mending Büyüsü ile birleştirilememesidir. Çünkü bu iki büyü birbirini dışlayan büyülerdir. Oyuncular oyun içi konsol komutlarıyla iki büyüyü birleştirmenin bir yolunu bulabilirler ancak bu süreç Survival modunda Minecraft oyununun keyfini çıkarırken oyuncunun dikkatini dağıtabilir ve oyun deneyimini etkileyebilir.

Minecraft sonsuzluk büyüsü ne işe yarar? hakkında bilg verdik. Dilerseniz genel bilgi kategorisinde diğer bilgilere de bakabilirsiniz.

Minecraft Sonsuzluk Büyüsü Ne İşe Yarar Hakkında Merak Edilenler

Minecraft yayda sonsuzluk ne işe yarar?

Infinity (Sonsuzluk): Infinity, envanterde bir tek ok olması sonsuz ok atmaya izin vermektedir.

Minecraft büyü masası en fazla kaç level?

Büyü masasında en fazla 30 level bulunmaktadır ama bu kitap yapılarınların gücünü etkilememektedir. Eğer büyü masası etrafına 19 kitaplık eklenir. Böylece büyü masası 38. level’e ulaşır. Fakat hâlâ sizden sadece 30 level istenir.

Minecraft ölünce eşyalar gider mi?

Minecraft’ta ölünce eşyaların gitmemesi için ilk başta dünyayı oluşturmadan önce ‘Hilelere İzin Ver’ seçeneğini işaretlemiş olmanız gerekir. Ardından da sohbet kısmına “/Gamerule KeepInventory Ture” kodunu yazarak ölünce eşya gitmeme hilesini aktif etmiş olursunuz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın