Kedi Otu Kullananların Yorumları – Kedi Otu Faydaları

Kedi otu kullananların yorumları konusunda bu yazımızda sizlere bilgi vereceğiz. İnternet üzerinde kedi otu kullanan birçok insanların yorumlarını derleyerek bir araya getirdik. Öncelikle kedi otu nedir, faydaları nelerdir, bunlardan kısaca bahsedelim:

Kedi Otu Nedir?

Kedi otu (Nepeta cataria), ballıbabagiller familyasına ait bir bitki türüdür. Yaprakları ve çiçekleri genellikle kedilerin ilgisini çeker ve kediler için uyarıcı bir etkiye sahiptir. Bu nedenle kedi otu, evde kedi besleyenler tarafından oyuncakların veya çitlerin üzerine serpiştirilerek kullanılır. Aynı zamanda insanlar için de çeşitli sağlık faydaları olduğuna inanılır ve çay veya yağ olarak kullanılır.

Kedi Otu Faydaları

Kedi otu kullananların yorumları genellikle olumlu yöndedir. Kedilerin ilgisini çektiği için, oyuncaklara veya tırmalama tahtalarına serpiştirildiğinde kedilerin daha fazla oyalanmasına ve egzersiz yapmasına yardımcı olur. Ayrıca bazı kedi sahipleri kedi otunu, kedilerinin stresini azaltmak veya uyumasına yardımcı olmak için kullanırlar.

Kedi otu ayrıca insanlar için de birçok sağlık faydası sunar. Özellikle, çay olarak tüketildiğinde sakinleştirici ve uyku kalitesini arttırıcı etkileri olduğuna inanılır. Ayrıca kedi otu yağı, ağrı kesici ve anti-enflamatuar özellikleri nedeniyle romatizma ve artrit gibi rahatsızlıklarda kullanılır.

kedi otu kullananların yorumları
kedi otu kullananların yorumları

Kedi Otu Kullananların Yorumları

İşte internet üzerinde kedi otu kullananların yorumları ;

Kaygı bozukluğu sonucu Kedi otu kullandım. Yatmadan önce Kedi otu hapı kullandığımda uyku kalitemi ciddi arttırdı. Yani uykuya daha rahat dalıyorum. Eşim aynı şekilde uyumakta zorluk çektiğinde ona da veriyorum ve onda da işe yarıyor. Hiçbirimiz için bizde yan etki yaratmadı.

Kedi otunu yaklaşık 1 hafta önce kulanmaya başladım. Kesinlikle işe yarıyor. Ben yatmadan 1 saat önce alıyorum. Normalde en az bir saat okurum, şimdi kitabı yarım saat içinde bırakıyorum. Aynı zamanda kaygıma da yardımcı oluyor, ancak beni uykulu hale getirerek ve yarı dozda. Tek şikayetim ertesi sabah kesinlikle akşamdan kalma olmam. O kadar halsizim ki yataktan kalkmam yarım saatimi aldı. Ama sabah kahvem etkiyi gidermeye yardımcı oluyor.

Yaşlılıkla daha az uyuduğumuz bir gerçek… Bende bu uykusuzlukla mücadele ediyorum. Uyku süremi arttırdı gerçekten. Kedi otu kullandığımda etkisini görmem için 1 hafta kullanmam gerekti. Yani çalışmaya başlaması yaklaşık 1 hafta sürdü, İlk etkisinde 10 saat uyudum

Ayrıca Bakınız: Karabaş Otu Balı Faydaları

Kedi Otu Yan Etkileri

Her bitki gibi kedi otunun da yan etkileri olabilir. Aşırı tüketildiğinde mide bulantısı, kusma veya ishal gibi sindirim sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle kedi otunun dozajına dikkat etmek önemlidir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Yorum yapın