Paparadan İninale Para Gönderme 2023

Paparadan ininale para gönderme işlemi hakkında bu yazımızda bilgi vereceğiz. Papara ve İninal gibi ön ödemeli alışveriş kartları, internet üzerinden güvenli alışveriş yapmayı sağlayan uygulamalar arasında yer almaktadır. Papara kart, kullanıcıların harcamaları karşısında kazanç elde etmelerine olanak tanırken para gönderme ve alma işlemlerini de güvenli bir şekilde gerçekleştirir. Ayrıca banka bağımlılığı olmadan üretilen kartın satın alınması için 5 TL ücret ödenmesi gerekmektedir ancak bu ücret daha sonra kart sahibine geri ödenir.

İninal kart da benzer özelliklere sahip bir ön ödemeli karttır ve yüklenen bakiye kadar ödeme yapmayı sağlar. Kart, banka kartı veya kredi kartının geçtiği her yerde kullanılabilir ve POS cihazları aracılığıyla kolayca okutulabilir. İninal karta para göndermek için ise ininal cüzdan uygulaması kullanılabilir ve para gönderme menüsünden işlem gerçekleştirilebilir.

Paparadan İninale Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Paparadan İninale para gönderme nasıl yapılır sorusu son zamanlarda gündemde. Bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcut. Papara kart sadece bir banka hesabına veya başka bir Papara hesabına para göndermek için kullanılabilir. Başka bir Papara kullanıcısına para göndermek istiyorsanız, transfer menüsünden transfer adımını başlatmalısınız. Alıcının Papara numarası veya cep telefonu numarası bilgisini yazmanız yeterlidir.

Banka hesabına para göndermek istediğinizde ise “Para Gönder” menüsünü kullanabilirsiniz. Bu bölüm Papara numaranız veya IBAN’ınız ile doldurulur. Alıcı banka ve IBAN bilgilerini yazdıktan sonra gönderim işlemi tamamlanır. Papara hesabı olmayan kişiler cep telefonu numaralarını girerek Papara hesabı açabilirler. Papara hesabına para göndermek diğer kartlara kıyasla daha hızlı ve uygun bir yöntemdir.

paparadan ininale para gönderme

Ayrıca Bakınız; Kartınızın Statüsü İşlem İçin Uygun Değildir Ne Demek?

İninalden Paparaya Para Gönderme Nasıl Yapılır?

İninal kartı kullanarak 7/24 para gönderme işlemleri gerçekleştirilebilmekte ve teknolojinin sunduğu imkanlar sayesinde işlemler hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İninal cüzdan uygulamasını kullanarak herhangi bir ücret ödemeden istediğiniz zaman para transferi yapabilirsiniz.

Havale seçeneğini seçerek istediğiniz banka hesabına para gönderebilirsiniz. Bunun için EFT yapmanız veya alıcının adını ve IBAN numarasını girmeniz gerekmektedir. Havale işlemi mesai saatleri içinde yapıldığında para tüm bankalara transfer edilirken, mesai saatleri dışında ise sınırlı sayıda bankaya aktarım yapılabilmektedir.

Transfer edilen tutar genellikle 20 dakika içinde hesaba geçmektedir. Ancak ininal kartı ile paparaya para gönderme işlemi tam olarak mümkün değildir. Çünkü her iki kartta da hesap numarası ve IBAN sistemi bulunmamaktadır. Bu nedenle yalnızca banka hesaplarına para transferi yapmak mümkündür.

Paparadan İninale Para Gönderme Hakkında Merak Edilenler

Papara para gönderme limitleri nelerdir?

Para gönderebilmek için öncelikle onay almış bir hesap olması gerekir. 1 ay içerisinde en fazla 300 kez transfer gerçekleştirilebilir. Bir de 18 yaş altı 1 ay içerisinde en fazla 1250 TL gönderebilir.

Papara para göndermek ücretli mi?

Papara para transferi işlemi tamamen ücretsizdir. İşlem limitleri konusunda mobil sms ya da mail yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın