Brufen 800 Mg Kullanıcı Yorumları – Etkili Ağrı Kesici

Brufen 800 mg kullanıcı yorumları yazımızla sizlerleyiz. Brufen 800 mg, etkin madde olarak ibuprofen içeren bir ilaçtır. İbuprofen bir tür nonsteroidal antiinflamatuar ilaçtır (NSAID). Bu ilaç ağrı, ateş ve iltihaplanma gibi belirtileri azaltmak için kullanılır. Bu nedenle de çok şiddetli ağrıları olanlar tarafından daha çok tercih edilen ağrı kesici türüdür. Fakat tabi ki her ilaçta olduğu gibi gelişigüzel alınmaması ve doktor tavsiyesi ile alınması gerekir.

Brufen 800 Mg Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Brufen ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap giderici etkisi olan bir NSAİİ ilaçtır. İçeriğindeki etken madde ibuprofen, vücutta ağrı, ateş ve iltihap oluşumuna neden olan kimyasalların üretimini azaltarak semptomları tedavi eder.

Bu ilaç 400 ve 600 mg film tabletleri ile 800 mg yavaş salımlı tablet (Brufen Retard) formunda eczanelerde bulunur. Brufen Retard, yavaş salım özelliği sayesinde günde tek doz kullanımı yeterlidir. Ancak hamile ve emziren kadınlar Brufen kullanmamalıdır ve ilacın kullanımı öncesinde mutlaka doktorlarına danışmalıdırlar.

Mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, ishal ve kabızlık en yaygın yan etkileridir. Bu nedenle Brufen kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalı ve talimatlarına uygun şekilde kullanmalısınız.

Brufen 800 mg kullanıcı yorumları incelendiğinde de kullanım alanları şunlardır:

 • Hafif ve orta derece ağrılar,
 • adet ağrıları,
 • cerrahi operasyon sonrası ağrı,
 • akut kas-iskelet ağrıları,
 • romatoid artrit,
 • osteoartrit ve ankilozan spondilit

gibi eklemlerdeki romatizmal iltihabi hastalıkların semptomları için kullanılabilir. Bunun yanı sıra gut hastalığında görülen eklem iltihabı da bu ilaçla tedavi edilebilir.

Brufen Retart 800 mg Yorumlar

Brufen Retard 800 mg ilacı hakkındaki yorumlar farklı olabilmektedir. Bazı hastalar yavaş salım özelliği sayesinde ilacın etkisinin uzun sürdüğünü ve ağrılarını azalttığını belirtmektedir. Ancak bazıları mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, ishal ve kabızlık gibi yan etkileri olduğunu söyleyebilir. Herhangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız önemlidir.

Ayrıca bakınız; Etotio 400 Mg Kullananlar Yorumları

Brufen 800 Mg Kullanıcı Yorumları

Çok şiddetli ağrı çekenler tarafından doktor önerisiyle kullanılmış Brufen 800 Mg kullanıcı yorumları şu şekildedir:

Dizimden sorun yaşıyorum ve doktorum tilac tablet ve romatim verdi.Emzirdiğimide söyledim ama genede verdi.Ve araştırdım tilac emzirenlerde önerilmiyormuş.Bu tür romatizmal ilaçlar emzirenlere verilmezmiş.

Brufen 800 Mg Kullanıcı Yorumları

Dizim bi yandan ağrıyor ilk geldiğimde 1 hap aldım bayağı rahatlamıştım.Ama şuan kullanmıyorum bebeğime zararı olur diye

Brufen 800 Mg Kullanıcı Yorumları

Adet ağrılarını bir türlü geçiremeyenler için oldukça etkili bir ağrı kesici olduğunu söyleyebilirm.

Brufen 800 Mg Kullanıcı Yorumları

Burun ameliyatı sonrasında doktorum tarafından reçete edilen ilaç. Çok güçlü bir ağrı kesici.

Brufen 800 Mg Kullanıcı Yorumları

Brufen 800 Mg Günde Kaç Kez İçilir?

Brufen 800 mg ilacı, günde genellikle 2-3 kez kullanılabilir. Ancak doktorunuz farklı bir dozaj önermişse, mutlaka doktorunuzun talimatlarına uymanız önemlidir. Ayrıca ilacı aç karnına almak mide rahatsızlığına neden olabileceğinden, ilacı yemekle birlikte veya yemek sonrasında almanız önerilir.

Brufen 800 Mg Yan Etkileri

Her ilacın yan etkisi olduğu gibi Brufen 800 mg yan etkileri de bazı kişilerde görülebilmektedir. Bu nedenle Brufen 800 mg kullanıcı yorumları arasında yan etkilerine maruz kalanlarda olduğu söylenebilir.

Brufen 800 mg ilacının bazı yan etkileri şunlardır:

 • Mide bulantısı
 • Kusma
 • Karın ağrısı
 • İshal
 • Kabızlık
 • Baş dönmesi
 • Baş ağrısı
 • Uyku hali
 • Yorgunluk
 • Görme bozuklukları
 • İdrar yaparken ağrı veya yanma hissi
 • Cilt döküntüleri
 • Kaşıntı

Bu yan etkilerin bazıları nadir görülürken, bazıları daha sık görülebilir. Eğer bu yan etkilerden herhangi biri sizde ortaya çıkarsa, ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın.

Bunu da okuyabilirsiniz; Tranko Buskas Kullanlar Yorumları

Brufen 800 Mg Kafa Yapar mı?

Brufen 800 mg ilacının kafa yapıcı (psikoaktif) özelliği yoktur. Bu ilaç ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap giderici bir ilaçtır. Etkin maddesi olan ibuprofen, vücutta ağrı, ateş ve iltihaba neden olan kimyasalların (prostaglandinler) üretimini azaltarak semptomları tedavi eder.

Ancak ilacın bazı yan etkileri, özellikle baş dönmesi ve baş ağrısı gibi semptomlar nedeniyle bazı kişilerde hafif bir uyuşukluk hissi oluşturabilir. İlacı kullanmadan önce doktorunuza danışarak, size uygun dozajı belirlemelisiniz.

Brufen Kas Gevşetici mi?

Brufen (ibuprofen), kas gevşetici özelliği olan bir ilaç değildir. Brufen, non-steroid antiinflamatuar ilaçlar (NSAİİ) grubuna ait bir ilaçtır ve ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap giderici etkileri vardır. Etkin maddesi olan ibuprofen, vücutta ağrı, ateş ve iltihaba neden olan kimyasalların (prostaglandinler) üretimini azaltarak semptomları tedavi eder. Ancak bazı kas ağrılarına da iyi gelebileceği bilinmektedir.

Brufen 800 Mg Kilo Yapar mı?

Brufen 800 mg ilacının kilo yapıcı (kilo aldırıcı) bir özelliği yoktur. Brufen, non-steroid antiinflamatuar ilaçlar (NSAİİ) grubuna ait bir ilaçtır ve ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap giderici etkileri vardır. İlaç kullanımı sonrasında kilo artışına neden olabilecek herhangi bir etki gözlemlenmemiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Brufen güçlü bir ağrı kesici mi?

İbuprofen güçlü analjezik ve antipiretik etkiye sahip olduğunda güçlü bir ağrı kesicidir.

Brufen günde kaç kez içilir?

Her altı ile sekiz saatte bir verilebilir, günde üç defadan fazla verilmemelidir. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın