Zararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua 

Zararı dokunan kişiyi uzaklaştırmak için dua konusu birçok insanın arayış içerisinde olduğu bir konudur. Zararı dokunan kişileri hayatımızdan uzaklaştırmak için bazen dualara başvurabiliriz. Özellikle bizi sevmedikleri halde yanımızda olmaya çalışan çıkar peşindeki kişilerin varlığı, hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bu gibi durumlarda ise kendimize uygun bir dua okuyarak, zarar veren kişilerin hayatımızdan uzaklaşmasını sağlayabiliriz. İşte bu yazıda hangi durumlarda hangi duaları okumanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

Kötü İnsanları Uzaklaştırma Duası

Kötü insanların hayatımızdan uzaklaşması için bazen dualar etmek gerekebilir. Özellikle sevmedikleri ve kötü davranan kişilerle aynı çatı altında yaşayan insanlar, bu durumdan kurtulmak için dua etmektedirler. En etkili Kötü İnsanları Uzaklaştırma Duası ise “Ya Aliyyü Celle Celalühü” ifadesini 110 kez tekrarlamaktır. Bu dua sayesinde kötü insanların hayatımızdan uzaklaşması sağlanabilir ve kendimizi daha güvende hissedebiliriz. Dualarımızın kabul olması için kalbimizde samimiyetle dua etmemiz önemlidir.

zararı dokunan kişiyi uzaklaştırmak için dua

Sıkıntı Veren İnsanlardan Kurtulmak İçin Dua

Sıkıntı veren insanlar hayatımızda olduğunda, ruhsal ve psikolojik olarak kendimizi kötü hissedebiliriz. Bu nedenle, bazen sıkıntı veren insanlardan kurtulmak için dua etmek gerekebilir. Bu amaçla okunabilecek bir dualar şunlardır:

“Allâhümme innî es’elüke bismikel azîmillezî iza duıya bihî ejâbe, ve iza suııle bıhî aata, ve iza es’ele bıhî min ileyke alka, ve iza nazara bıhî fî gaybın min emrıke, en tec’aleni min ibadıkessâlihîn.”

Bu dua, sıkıntı veren insanlardan kurtulmak için okunabilir. Dualarımızın kabul olması için samimi bir kalple okunması önemlidir. Ayrıca bu duaların yanı sıra sıkıntı veren insanlarla konuşarak problemleri çözmek de faydalı olabilir.

Sizinle Uğraşan Birinden Kurtulmak İçin Dua

Sizinle uğraşan birinden kurtulmak için dua olarak bilinen etkili bir dua şu şekildedir:

“Allahümme innî es’elüke bi hakkıl ismi vel kalimâti t-tayyibeti en tuğlika şeytânâ verrevânâ ve en tekşifâ annâ seynâ ve hümûminâ ve en teknetel a’dâ ve neşrifennâ anhüm bi hakkıni sıratikellezî ledaynâ fe innehu min sıratikellezîl ânâm.”

zararı dokunan kişiyi uzaklaştırmak için dua

Kötü İnsanlardan Korunmak İçin Dua

Kötü insanlar hayatımızda zaman zaman sorunlar yaratabilirler. Onların negatif enerjilerinden ve kötü niyetlerinden korunmak için dua etmek, ruhsal açıdan kendimizi güçlendirebilir. Kötü İnsanlardan Korunmak İçin okunabilecek bir dua örneği şu şekilde olabilir:

Bismillahirrahmanirrahim. Hasbiyallahu la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azim.

Bu dua, kötü insanların niyetlerinden korunmak için okunabilir. Dualarımızın kabul olması için samimi bir kalple okunması önemlidir. Ayrıca kötü insanlarla karşılaşmamak veya onlarla ilişkileri kesmek de bir seçenek olabilir.

Ayrıca kötü insanlardan korunmak için aşağıdaki duayı günde 99 kez okuyabilirsiniz.

“Hasbünallahu ve nimel vekil, Hasbünallahu ve nimel vekil nimel mevla ve nimen nasir”

İstemediğin Birini Uzaklaştırmak İçin Esma

İstemediğiniz birini uzaklaştırmak için Allah’ın esmalarından faydalanabilirsiniz. Bunun için örneğin “El-Vedud” ve “El-Hakim” esmalarını zikrederek dua edebilirsiniz. “El-Vedud” ismi Allah’ın sevgi ve merhametinin en güzel şekilde yansıtılması anlamına gelirken, “El-Hakim” ismi ise Allah’ın hüküm ve kararlarının en doğru ve adaletli şekilde verilmesini ifade eder. Bu esmaları zikrederek Allah’tan istemediğiniz kişinin size zarar vermesini önlemesini ve uzaklaşmasını dilemeniz mümkündür.

Örneğin, “Ya Vedud, Ya Hakim, beni istemediğim kişilerin şerrinden koru ve onları hayatımdan uzaklaştır. Amin” şeklinde dua edebilirsiniz. Dualarımızın kabul olması için samimi bir kalple okunması önemlidir. Ancak unutmayın ki, bu tür dualarla birlikte aynı zamanda olası problemleri çözmek için de pratik adımlar atmak gerekebilir.

zararı dokunan kişiyi uzaklaştırmak için dua

Denenmiş Uzaklaştırma Duaları

Zararı dokunan kişiyi uzaklaştırmak için dualar insanların kendilerine kötü davranan veya sıkıntı veren kişilerden uzaklaşmak için kullandıkları dualardır. Ayetel Kürsi, İhlas, Felak ve Nas Sureleri kötü niyetleri insanların kötülüklerinden korunabilmek adına zararı dokunan kişiyi uzaklaştırmak için dua tavsiyeleri arasındadır. Ayrıca her sabah ve her akşam üçer defa; ‘Bismillahillezi la yedurru ma’asmihi şeyün fil ardi ve la fissemai ve hüves-semi’ul alim” okunması tavsiye edilmektedir.

Ayrıca bakın: Ve huvel kaviyyül aziz okuyanların yorumları

Zararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua – Sıkça Sorulan Sorular Nelerdir?

Düşmandan korunmak için hangi sure okunur?

Düşman şerrinden emin olmak için Li ilafi suresi okunması tavsiye edilir.

Kötülerin şerrinden korunmak için hangi dua okunur?

Bismillâhi mâ şâallah lâ yesűkul hayre illallah.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın