Sermayesiz İş Fikirleri 2023

Sermayesiz İş Fikirleri 2023 konularına sizler için bu yazımızda değineceğiz. Sermayesiz olarak yapılabilecek ve kazanç elde edilebilecek iş fikirlerinden bahsedecek olursak ve bunları göz önüne alır iseniz sizde ek gelir elde ederek kazanç sağlayabilirsiniz.

Aşçılık yapmak

Etrafınızdaki kişilere, düğünlere ve öğrencilere yemek yapıp ek gelir elde edebilirsiniz. Bazıları bile hatta kendi evlerinde pasta, börek yapıp satışını gerçekleştirerek bir süre sonra bunun üzerine bir dükkân açarak gelir elde etmektedir. Eğer maharetli olarak yemek yapabiliyorsanız bu işi mutlaka denemelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Evde Para Kazanma Yolları 2023

Yaşam koçu olmak

Bugünlerde özellikle internet üzerinden yapılmaya devam etmektedir. Bu işi yapabilmek adına ilgili alan ile ilgili bilgi ve tecrübe sahibi olmak için eğitim alınması gerekmektedir.

Danışmanlık yapmak

Sermayesiz iş fikirleri 2023 yılında yapılacaklar arasında online işlerden birisi de danışmanlıktır. Uzman olunan konuda ücretli olarak danışmanlık hizmeti verip para kazanabilirsiniz.

sermayesiz iş fikirleri 2023

2023 İş Fikirleri

2023 iş fikirleri konusunda geleceğin meslekleri arasında dijital platformlardaki işler ilk sıralarda bulunmaktadır. İnternet, sosyal medya ve e-ticaret araçlarını kullanarak yapılacak işler sayesinde iyi kazanç elde etmek mümkündür. 2020 yılı itibariyle bütün dünyayı eve kapatan salgınla beraber yeni iş fikirleri ortaya çıkmıştır. Bu iş fikirlerini değerlendirenler yeni yılda da alternatif yollarla gelir elde edebilecektir.

Online Platform Üzerinden Özel Ders Vermek

Eğer herhangi bir derste çok iyi olduğunuzu ve etrafınızdaki kişilere faydalı olabileceğinizi düşünüyorsanız özel ders vererek bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Özellikle şuanda matematik ve İngilizce dersleri için birçok öğrenci özel ders alma ihtiyacı hissetmektedir. Sizlerde uzman olduğunuz öğretmenlik alanınızı sermayesiz iş fikirleri-2023 yılı itibariyle değerlendirebilirsiniz.

Editörlük Yapmak

Editörlük işini yapabilmek için internetle alakalı içerikler konusunda deneyim sahibi olmak gerekir. Yeterli deneyim elde edildikten sonra editör arayan sitelerle irtibata geçerek başvuru yapılabilir.

Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır?
Sermayesiz İş Fikirleri 2023

Çocuk bakıcılığı yapmak

Bu iş konusunda eğer kendinize güveniyor ve çocukları çok seviyorsanız bu ilgi ve sevgiyi bir yandan da kazanca çevirebilirsiniz. Kendi evinizde ya da başkalarının kendi evinde çocuk bakıcılığı yapılarak gelir elde edebilirsiniz.

Hayvan bakımı

Tatile giden ya da geçici süre kalması gereken evcil hayvanlara evin bir bölümünü ayırıp bakım yapabilirsiniz.

Yiyecek hazırlama

Evde turşu, reçel, yoğurt ve kuru sebze hazırlayarak doğal ve sağlıklı yiyeceklerin satışını yapıp para kazanabilirsiniz. Sermayesiz iş fikirleri arasında oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir.

Mail yöntemi ile para kazanma

Bazı firmalar dışarı mailleri hazırlatıp gönderilmesini talep etmektedir. Sizde bu işi veren firmalar ile irtibata geçerek bu işi yapabilirsiniz.

Takı tasarlamak

Evde takı tasarımı yapmak sermayesiz iş fikirleri 2023 olarak çokta zor bir iş değildir. Birçok kişi evinde hazırlamış olduğu takıları internet üzerinden satarak dükkân açmayı bile başarabilirsiniz.

Proje desteği

TÜBİTAK ve AB projelerinde kendinizi geliştirip, bu işi vermekte olan firmalar ile irtibata geçerek proje desteği talebinde bulunabilirsiniz.

Dikiş ve örgü işleri

Genel olarak bu iş kadınlara yönelik olsa da birçok erkek terzi de bulunmaktadır. Evde yapılabilecek bu iş sayesinde ister firmada çalışarak ya da ister evde çalışarak bireysel satış gerçekleştirebilirsiniz.

Mum yapmak

Gelecek yakın zamanda bilimcilerin yaptığı araştırmalara göre olası bir güneş patlamasının dünya üzerinde büyük etkisi olacağı öngörülmektedir. Oluşabilecek güneş patlaması ile birlikte küresel elektrik kesintileri görülebilir. Bu durumda ışığa olan ihtiyaç tıpkı salgın döneminde dezenfektan ürünlerine olan talebe benzer olacaktır. Karanlıkta elektrik olmadığı zamanda ise mum oldukça değerli olacaktır. Mum işi gelecekte çok para kazandıracağa benziyor.

Reklamcılık

Evde oturarak yapılacak işler arasında yer alan reklam işiyle web sitelerinin Google ve sosyal medya üzerinde reklam çalışmaları gerçekleştirilebilir. 

sermayesiz iş fikirleri 2023

Masaj

Eğer masaj konusunda kendinize güvenmekte iseniz evde masaj hizmeti vermeye başlayabilirsiniz. Bu iş ülkemizde biraz riskli bile olsa çevreye ve tanıdık kişiler ile çalışılabilir.

Web site tasarımı

Bu işi yapmak için gerekli olan eğitimin alınması şarttır. Eğer özel eğitimi almadan bu işi yapmak istemekte iseniz iyi ve sağlam bir araştırma yaparak işi öğrenmeniz gerekecektir.

Video Çekerek Para Kazanma

Paranın hayattaki gücü ve elde etme yöntemleri arasında birçok yol yer alıyor. Dönüp dolaşıldığı zaman her şey paraya çıkıyor. Hayatımızı devam ettirebilmek adına en önemli faktör paradır. Yüzümüzü güldüren de ve bizi yeri geldiği zaman sıkıntıya sokan yine paradır. Bu sebepten dolayı artık insanlar sabit gelire bağlı kalmaksızın ek gelir arayışları içerisine giriyor. Ek gelir olarak ise şuan da en çok internet ortamında kazanç elde etmek geliyor.

Günümüzde artık iletişim araçları arasında en çok kullanılan internet ortamı olmaktadır. İnternet ortamında sosyal sermaye olarak hareketlilik sosyal paylaşım alanlarında yoğunlaşmaktadır. Bunun sayesinde ise bu yoğunluğu insanlar kazanca çevirmek adına değişik yollara başvurarak para kazanmaktadır.

Sermayesiz İş Fikirleri-2023
Sermayesiz İş Fikirleri 2023

Sermayesiz iş fikirleri 2023 yılı itibariyle artık bunlardan birisi de video çekerek para kazanmadır. Video içeriği denildiği zaman şuan dünyada ve ülkemizde ilk akla gelen ve en çok tıklanan platform ise YOUTUBE video kanalıdır. İnsanlarda çekmiş olduğu videoları kazanca çevirmek için ise genellikle bu kanalı kullanmakta ve bu sitede kendisine bir kanal açmaktadır. YOUTUBE sitesinde yapılabilecek birçok şey yer alır. Müzik paylaşımı, video paylaşımı vb. aktiviteler bulunmaktadır.

İyi bir video kanalı oluşturmak için ise içerik konusuna dikkat edilerek video paylaşımı yapılmasının yanı sıra izleyicileri ekran başında devamlı tutacak olan videolar tercih edilmelidir. İçeriklerin düzgün olarak yüklenmesi ve hangi konularda olmasına dikkat edilmelidir. Video paylaşımlarını yalnızca YOUTUBE kanalı üzerinden değil bütün internet siteleri üzerinden yapmaya özen göstermelisiniz.

Sermayesiz Para Kazanma Fikirleri
sermayesiz iş fikirleri 2023

Uygulama tasarlayarak para kazanma

Günümüzde android işletim sistemi telefonlar için vazgeçilmez bir sistem haline gelmiştir. Bu sistem için her gün yüzlerce uygulama yapılmaktadır. Bu uygulama boşuna değildir. Her birinin amacı vardır. Bu amaç genellikle android uygulama yaparak para kazanma olarak belirlenmiştir.

Kimi uygulamalar Google play üzerinden parayla satılmaktadır. Çoğu ücretsiz fakat reklamlıdır. Uygulama sahipleri satarak ya da uygulamalarına reklam koyarak para kazanırlar. Her geçen gün android uygulama ile para kazanan kişi artmaktadır. Bu iş gün geçtikçe daha kazançlı hale gelmektedir.

Mesela bugünlerde Google play’de Real boxing adında bir oyun var ve 2.99 TL ücretinden satılıyor. Bu uygulamayı bugüne kadar 100.000-500.000 kişi almış. Uygulamayı geliştiren kişi ya da şirket bu oyundan en az 299.000 TL kazanmış. Tabi bu tür uygulamalar yapmak çok zaman fazla bilgiye sahip olmak gerekir. Uygulamanızı Google play’e koyabilmek için geliştirici hesabı açmalısınız. Geliştirici hesabının yıllık ücreti se 25 dolardır. Yıllık 25 dolar ödeyerek hesabınıza istediğiniz kadar uygulama yükleyebilirsiniz ve para kazanabilirsiniz.

Şu anda en çok kullanılan en güvenilir ve iyi kazanç getiren belli başlı firmalar şöyledir: Startapp, Airpush, Admob, Tapcontext, Mocilecore’dir. Android programlamayı öğrenerek uygulama geliştirmek gerekir. Uygulamanızdan para kazanabilmeniz için uygulamanızın içerisine reklam yerleştirmeniz gerekmektedir. Uygulamanızı olabildiğince fazla kişinin indirmesini sağlamak yani uygulamanızı pazarlamak gerekir. Android programlama yaparak bu şekilde para kazanılmaktadır.

sermayesiz iş fikirleri 2023

2023’te Patlayacak İş Fikirleri

Patlayacak iş fikirleri konusunda Türkiye’de girişimcilik ve yatırımcılık konusu göz önüne alındığında yüksek karlılık her zaman ön plandadır. Yeni yıl ile beraber yüksek büyüme görülebilecek iş fikirlerini de başlıklar altında inceleyelim:

Dijital Pazarlama

İşletmelere sağladığı fırsatlar bakımından ele alındığında oldukça önemli sektörler arasında yer almaktadır. İnternet reklamcılığı konusunda işletme kurmak daha fazla gelir fırsatı sağlayabilir. Dijital pazarlama konusunda uzman kadro ile harekete geçmek büyük bir fırsattır. Bu alanda harekete geçerek girişimcilik potansiyeli önemli ölçüde artırılabilir.

Gayrimenkul Danışmanlığı

Son 2 yıl ile birlikte ülkemizdeki aşırı enflasyon artışı konut, dükkan ve arsa fiyatlarında da fahiş fiyat artışına neden oldu. Taşınmazların oluşturduğu katma değer sebebiyle danışmanlık ihtiyacı arttı ve tam anlamıyla patlayacak iş fikirleri arasında yerini aldı.

Son 1 yıl içerisinde 200-300 bin liralık konutların fiyatının 1 milyonun üzerine çıkması ile birlikte alım- satım sürecinin daha profesyonel şekilde yürütülmesi ihtiyacı oluştur. Bu durumda gayrimenkul danışmanlarının iş alanı da önemli düzeyde artış göstermiştir.

Güneş Enerjisi

Enerji konusu da son 1 yıldır en çok kıymet gören ve dünya çapında krize neden olan konular arasındadır. Global ekonomik kriz sonrası enerji fiyatlarındaki artış ile birlikte konut ve işletmelerin gelen faturaları karşılaması da zor hale gelmiştir. Bu durumda konut ve işletmeler de güneş enerjisi gibi az bir maliyetle elde edilen enerjilere yönelmektedir. Eğer sizlerde 2023 yılında patlayacak iş fikirleri konusunda arayış içerisindeyseniz bu alana yönelebilirsiniz.

2023 de ne iş yapabilirim?

2023’te yapılabilecek işler arasında Turizm Danışmanlığı ve Komisyonculuk, E- Ticaret Üzerinden Ürün Satışı, ETSY’de Ürün satışı, Dropshipping Yapmak, Sosyal Medya Danışmanlığı gibi iş alanları bulunmaktadır.

Sermayesiz ne iş yapabilirim?

Sermayesiz iş fikirleri 2023 yılı itibariyle de en çok aranan konular arasındadır. Bunlar arasında yemek yapmak, yazarlık yapmak, özel ders vermek, yatırım yapmak gibi başlıklar üzerinden faaliyet yürütülebilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın