Para Kazanma Fikirleri 2023- En Yeni İş Fikirleri

Para kazanma fikirleri 2023 yılı itibariyle fikir üretmek çok zor bir şey olmasa gerek. Örnek verilecek olursa Avantajix’ten tıklayınca para kazanmak mümkün olmaktadır. Fakat daha sıra dışı şeyler de mevcuttur. 2023 yılı itibariyle popüler olan para kazanma fikirlerini başlıklar altında inceleyelim:

Saç satarak para kazanmak✔️

İnternette saç satma işi enteresan para kazanma fikirleri 2023 arasında  olduğu konusunda hepiniz haklı olabilirsiniz. Normal şartlarda kan ya da organ satışı yapmak suç teşkil etmektedir. Fakat saç bu yasaklar içerisinde yer almamaktadır. Çeşitli kaynaklardan yapılan araştırmalar sonucunda 30 cm saç için 400TL, 50 cm saç için ise 800 TL para kazanıldığı söylenmektedir.

Saçı keserek zarfa koyup göndermek kâfi imiş. Peki, bu saçlar kimlere satılıyor? Bunların siteleri yer alıyor ve oraya ilan vererek saç rengini, uzunluğunu, kalitesini, nasıl yıkandığını, nasıl şekil verildiğini belirterek saç satmak mümkün olmaktadır. Fakat öyle her saçı da kabul etmiyorlar.

Mesela boyalı, permalı saçlar ya da sigara içenlerin saçları çok fazla tercih edilmiyor. Saç kalitesi belirtildikten itibaren bu ürüne farklı sitelerde yazılanlara göre yüksek yüzler ya da düşük binler civarlarında bir bedel belirlenip eğer bir alıcı ilgilenirse onun istediği biçimde keserek göndermek yeterli imiş.

Kendini Yüz Bin Hisseye Bölerek Satmak

Kendisini 100.000 hisseye bölerek her hissesini 1 dolardan satışa çıkaran Mike Merrill adında çok ilginç bir kişi bulunuyor. Şuan da hissedarlar onun ne yapacağı konusunda karar vermekteler. 30 yaşındaki bu kişinin hisse sahipleri onu gerçek bir şirketmiş gibi yönetmekteler. Saçını kestirmek ya da boyatmak istediğinde ona müdahale etme hakkına sahipler. Yeni bir araba almasından tutun da yeni bir kız arkadaşının olmasına kadar her konuda hissedarları karar veriyorlar. Gerçekten de para kazanma fikirleri 2023 yılında en ilginç iş fikirleri arasında yer alıyor.

Kokmuş çorapları satarak para kazanmak?

Her ürünün bir alıcısı vardır sözü herhalde bu konuya tam uyuyor. Daha çok kazanmak veya rekabetten kaçmak adına farklı ve akla gelmeyen şeyleri satın diyorlar. Bir e-Bay satıcısı ilk seferde sadece kız arkadaşıyla birlikte eğlence olsun diyerek eski delik ve kokmuş çorap satma işini girerek ilk satıştan 12 dolar kadar para kazanmışlar.

Daha sonraları ise 2-3 yılda yalnızca giyilen çorapları satarak 10.000 dolar kadar para kazanmış. Daha kirli olanların daha çok para etmesi ve bu satışa çok kişinin yorum ve beğeni yapması çok tuhaf ve saçma gelebilir. Fakat burada ilginç bir başarı öyküsü yer almaktadır.

Vücutta reklam bölümleri oluşturup satmak

Jason sadler adındaki birisi tişörtüne reklam almak için bir site kuruyor. Daha sonrasında bu siteyi tişörtüne reklam almak isteyenler ile vermek isteyenler buluşmuş olduğu bir reklam networküne çevirmiş. Fakat onu daha da ileri taşıyan alnını reklam almak üzere satışa çıkarması olmuş. Bu fikir bir anda fiyatları artırarak alnını en son 1 ay sürede dövme ile reklam vermesi için 37 bin dolara satmış. Para kazanma fikirleri 2023 konusunun belki de en ilginç yöntemleri arasında değerlendirebiliriz.

Müzik dinleyerek para kazanmak?

Bazı sitelerde müzik dinleyerek para kazanıldığını daha önceden duymamış olabilirsiniz. Şuana kadar site 1 milyon dolardan fazla para dağıtmış ve dağıtmaya da devam etmektedir. Bu sitenin amacı ise piyasada yeni çıkan müzikleri ve sanatçıların tanıtımını yaparak ticari piyasaya sürmektir. Platformda her çeşit müzik türü yer almakta ve dinleyicilere sunulmaktadır. Para kazanma fikirleri 2023 konusunda bu yüzden müzik dinleyerek para kazanma yöntemini de es geçmemek istedik.

Para Kazanma Fikirleri 2023
Hızlı Para Kazanma Fikirleri 2023

Fikir beyan ederek para kazanmak

Örnek verilecek olursa N11 alışveriş sitesinde alışveriş ürünlerinin altına yorum yaparak ürünler hakkında fikirlerinizi sunarak para kazanabilirsiniz. Bu puan şeklinde olmaktadır. Öncelikle yapılan yorumlara site tarafından puanlama aldıktan sonra bu puanlar paraya dönüştürülüyor.

Gizli müşterilik yaparak para kazanmak

Herhangi bir mağaza içerisine normal bir müşteri gibi girerek mağazadaki deneyim, izlenim ve yorumlarınızı rapor haline getirerek mağaza yönetimine sunabilirsiniz.

Ödev Yaparak Para Kazanma

Tembel olan öğrenciler göz önüne alındığı zaman sizler adına iyi bir iş alanı doğmuş demektir. Bu iş modeli ise ödev yaparak para kazanma işidir. Ek gelir olarak sizin de paraya ihtiyacınız bulunmakta ise öğrencilerin ev ödevlerini ya da üniversite okuyanların tezlerini yaparak para kazanabilirsiniz.

Ödev Yaparak Para Kazanmak - Blogcuyazar
Para Kazanma Fikirleri 2023-Ödev Yaparak Para Kazanma

Tabi başkasının görevini sizin üstlenmeniz her ne kadar etik bir davranış olarak görünmese de çok paraya sıkışmanız halinde yapılacak bir şey yoktur. Bu iş fikrini sizlere hobi olarak önermiyor, aynı zamanda çok zor durumda kalmanız halinde öneririz.

Fakat ülkemizde öğrenciler her zaman paraya ihtiyaç duyduğundan dolayı ve sizde bu kategori içerisinde yer alıyorsanız bunun ayıbı yoktur. Zaten size ödevi para karşılığında yaptırma teklifi sunan kişi ödevini kendisi yapsa bile tam anlamıyla uğraşmayacaktır. İstekli olmadığından ötürü de yapsa da faydasını belki göremeyecektir. Karşıdakine acaba zararım dokunur mu diye düşünmeyerek bu işi yapmalısınız.

Ödev yaparak para kazanma konusunda istekli iseniz öncelikle sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanmanız gerekir. Ödev yaptırmak isteyen kişilerle buralarda karşılaşma olasılığınız oldukça fazladır. Ülkemizde istemediği bölümü seçerek ailesinin baskısı ile okuyan birçok öğrenci yer almaktadır. Bu yüzden bu tip öğrenci kesimi ile de karşılaşabilirsiniz.

Özellikle büyük tez ödevleri almakta iseniz bunun fiyatı doğal olarak artacaktır ve fiyatı siz belirleyeceksiniz. Bu ödevleri yapmak için ise kendinize bir grup kurmanız daha yararlı olur. Örneğin 50 sayfalık bir ödev var ise bunu üç kişi beraber yaptığınızda daha kısa bir süre zarfında tamamlayacaksınız. Bu şekilde bir çalışma prensibi ile ödev yapma konusunda adınızı dahi duyurarak daha fazla kişiyi kendinize çekebilme şansınız olacaktır.

Facebook Para Kazanma
Para Kazanma Fikirleri 2023

Facebook Para Kazanma

Ticari faaliyetleri internet aracılığı sürdürmekte olan şirketler yalnızca web tasarım uzmanlarından ibaret değildir. Sosyal medya uzmanları da bu işi yürütmektedir. Şirketler gün içinde milyonlarca insan tarafından ziyaret edilen Facebook gibi alanlarda kendilerini iyi bir şekilde ifade etmek adına bunu gerçekleştirmektedir. Bu tür sosyal medya alanlarında yürütülen çalışmalar şirketlere ücretsiz bir biçimde reklam yapma fırsatı sunmakla beraber aynı zamanda daha fazla müşteriye erişim imkânı sağlamaktadır.

Facebook aracılığı ile insanlara sunulmuş olan fırsatlar yalnızca şirketler adına değil diğer taraftan bireysel internet kullanıcılarına da hitap etmektedir. İnternet üzerinden kazanç sağlamanın temelini reklamlar meydana getirir ve ulaşılan insan sayısı çoğaldıkça cebe girecek olan paranın miktarı artacaktır. Facebook’tan para kazanmak adına yapılacak olan girişim bir ya da fazla sayıda sayfa açılmasına dayanmaktadır. Sayfa oluşturmak bu işin kolay tarafıdır.

İlgili Makale: Para Kazandıran Uygulamalar 2022

Facebook’tan para kazanmak için atılacak adımlar:

  • İlginç bir konu bularak insanları sayfaya yönlendirmeli, bu konunun satış ortaklığı yapılacak bir konu olmasına edilmelidir.
  • Daha sonra kendinize ait profilde ya da başka sayfalarda reklam yaparak insanların ilgisini çekmeye başlayın. İlk zamanlarda beğeni sayısı az olsa da zamanla bu sayı hızlı şekilde artacaktır.
  • Eğer bütçeniz uygun ise Facebook reklam servisi fan sayfanızı kısa süre içerisinde popüler hale getirmek için en etkili yöntem sonrasında geleceği parlak olan bir proje tercihi yapılmalıdır.
  • Son olarak facebook sayfasının konusu ile ilgili ürünlere satış ortağı olarak reklam verilen linkleri bazı zamanlarda paylaşmak yeterli olacaktır.
Anket doldurarak para kazanma
para kazanma fikirleri 2023

Anket doldurmak?

Para kazanma fikirleri 2023 arasında bilinen en eski yollardan birisidir ve gün içerisinde birkaç anket doldurma ile diğer işlerinizi de yapabilirsiniz. İnternet üzerindeki anket sitelerine girerek günlük limit kadarınca anket doldurup para kazanabilirsiniz. Doldurulan her anket için belirli bir puan kazanılır ve biriken puanlar daha sonrasında paraya çevrilir. Oldukça basit bir iş olduğunda bu işi cep telefonu veya bilgisayarınızdan yapabilirsiniz.

Sosyal Medyadan Para Kazanmak
Para Kazanma Fikirleri 2023

Sosyal medya kullanmak

Gün içerisinde sosyal medya ağının kullanım oranı çok fazla olduğundan dolayı para kazanmak adına da kullanılmaktadır. Herhangi bir sosyal medya hesabına atılan bir post ile yüzlerce ile para kazanılmaktadır. Bu durumda para kazanma fikirleri 2023 yılı itibariyle hala sosyal medyadan kazanç elde etmek popülerliğini korumaktadır. Yapılması gereken şey ise sosyal medya hesabınızın etkileşiminin yüksek olmasıdır. Bunun sayesinde sponsorluk işleri alarak reklamlar üzerinden para kazanabilirsiniz.

Direksiyon dersi vermek?

Araba kullanma konusunda kendinize güveniyor ve yılların ustasıyım diyorsanız direksiyon dersi vererek para kazanabilirsiniz. Para kazanma fikirleri 2023 yılı itibariyle direksiyon dersi vermek değerlendirebilir bir iştir. Zaten gün içerisinde hep araba kullanmakta iseniz ve her şeyi öğrenmiş iseniz direksiyon dersi vermek size oldukça basit gelecektir.

Fakat bu durum bazı sorumlulukları da beraberinde getirir. Bu nedenle gerçekten iyi bir şoför olup olmadığınızdan emin olun ve bildiklerinizi başkalarına anlatabileceğinizin farkına varın. Eğer öğretme konusunda iyi değilseniz, kısa zamanda müşterileriniz azalacak veya tercih edilmeyeceksiniz

Para Kazanma Fikirleri 2023 Sıkça Sorulan Sorular

Genç Girişimciler ne iş yapabilir?

Takı tasarımı yapmak, ev yemekleri yapmak, fotoğrafçılık, seo hizmeti, web tasarımı hizmeti, dijital pazarlama hizmeti gibi işler yapabilir.

Kış aylarında ne iş yapılır?

Seyyar Satıcılık, Kışlık aksesuar satmak, battaniye satmak, boza ve salep satmak, mantı ve erişte satmak kış aylarında yapılabilecek işlerdir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Yorum yapın