Para Kazandıran Uygulamalar 2022

Google üzerinden araştırma yaptığımızda karşımıza para kazandıran uygulamalar 2022 konusunda birçok yazı çıkmaktadır. Bu uygulamaların bazıları gerçekten de para kazandırsa da internet üzerinde birçok yazının olması ve bu yazıların eski kaynaklardan oluşturulması nedeniyle bazı uygulamalar günümüzde geçerliliğini yitirmektedir. Bizler sizin için 2022 yılının en güncel haliyle para kazandıran uygulamaları özet bir şekilde bu yazımızda derledik.

Günümüzde yaygın bir şekilde güncellenerek hızlı teknoloji ile gelişim sağlayan cep telefonlarında birçok uygulama kullanılmaktadır. Bunlar arasında mobil para kazandıran uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulamalara arasında kripto para ve gerçek para yoluyla kazanç elde etmek mümkündür. 

Son yıllarda internetten para kazanma konusu en çok merak edilen ve araştırılanlar arasında yer alıyor. İnternetten para kazanma konusunda gerçek para kazandıran uygulamaları başlıklar altında inceledik.

Gerçek Para Kazandıran Uygulamalar

İnternetten para kazanarak gelir sağlayanların kullandığı gerçek para kazandıran mobil uygulamaların bazıları şunlardır:

 

para kazandıran uygulamalar 2022- yandex toloka

Yandex Toloka

Para kazandıran uygulamalar arasında yandex toloka 2022 yılı itibariyle popüler hale geldi. Online para kazanma imkanı sağlaması ve çok sayıda kişiye kısa sürede gelir getirmesi kısa sürede popüler olmasını sağladı. Yandex arama motoru ile arama yapıldığında o konuyla alakasız olan linkleri tespit etmek amaçlı çalışan bu uygulama da bilgisayarla yapılamayacak işlevin kullanıcı tarafından yapılması amaçlanır. Örnek verilecek olursa; bilgisayar tarafından yapılamayacak arama sorgularının uygunluğunu kontrol ederek ortaya çıkan görsellerin uygunluğunu karşılaştırarak ürün kategorisini belirleme gibi işlemlerini Yandex Toloka kullanıcılarından istemektedir. Bu işlemler karşısında ise kullanıcılarına ödeme sağlamaktadır. 

Yandex Toloka ile para kazanma yöntemi için öncelikle üye olmak gerekir. Bir yandex hesabı açarak ve bu hesaba tanımlı cep numarası ile birlikte 18 yaş şartı sağlanması halinde üye olunabilir. Kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra bazı görevleri yapabilmek için eğitim almak gerekmektedir. Bu eğitimleri başarıyla tamamladıktan sonra görevlere geçilir. Ödeme miktarları ise 0,01 dolar ile 0,08 dolar arasında değişmektedir.

 

para kazandıran uygulamalar 2022- tiktok

Tiktok

Daha çok gençlere yönelik bir uygulama olarak hayata giren Tiktok son yıllarda artık her yaş kesiminin kullandığı ve birçok kişinin gelir elde ettiği para kazandıran uygulamalar arasında yerini almaktadır. Tiktok hesabında kazanç elde etmek için belirli bir takipçi sayısına ulaşmak öncelikli koşullar arasında yer alıyor. Yüksek takipçi sayısına ulaştıktan sonra ister canlı yayından isterse de özgün ve farklılık yaratan videolar oluşturarak gelir etmek mümkün olmaktadır. 

 

para kazandıran uygulamalar 2022- twitch

Twitch

Eğlenerek yapılan bir şeyi canlı yayında insanların izlemesi ile gelir elde etmeyi sağlayan uygulama olarak Twitch uygulamasında ister oyun oynayarak ister müzik dinleyerek ya da insanlarla sohbet ederek insanların gönderdiği hediyeler sayesinde para kazanmak mümkündür. Twitch uygulaması ile ayda 50 Bin TL kadar kazanan hesaplar yer almaktadır. 

Twitch ile para kazanma yolları arasında farklı yöntemler bulunmaktadır. Örneğin yüksek takipçi kitlesine sahip bir kanala birçok markalar sponsorluk yapmak isterler. Örnek olarak oyun klavyesi üretimi yapan bir firma sizlerin oyun oynarken kendi markasını kullanmanız karşılığında sizlere video başına ciddi kazanç sağlayabilir. Aynı şekilde bir oyun şirketi kendilerine ait olan bir oyunu oynamanız halinde de size ödeme yaparlar. 

Başka bir yöntem olarak artan takipçi kitlesi ile birlikte kendinize ait markaların altında mause, tişört ve kulaklık gibi aksesuar ürünleri vb. satışını yapabilirsiniz. İster bunu kendiniz yapabilir, isterseniz de Twitch parnership programı ile gerçekleştirebilirsiniz.

 

para kazandıran uygulamalar 2022- youtube

Youtube

Diğer para kazandıran uygulamalara göre Youtube kanaları artık köylüsünden çiftçisine, ev hanımlarından blog yazarlarına kadar herkesin kullandığı ve daha çok kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Günümüzde artık birçok kişi Youtube üzerinden kanal yayını yaparak gelir elde etmektedir. İstatistiklere göre her ay 2 milyar kişi Youtube’a giriş yaparak ortalama olarak 30-40 dakika süre vakit geçirmektedir. Bu da Youtube yayıncıları için önemli gelir kaynağı sağlamaktadır. 

İlginizi Çekebilir: En Çok Para Kazandıran İşler-2022

 

para kazandıran uygulamalar 2022- fiverr

Fiverr

Fiverr para kazanma yolları arasında internet sitesi tasarlama, grafik tasarımı, e-ticaret siteleri oluşturma, makale yazarlığı yapma gibi seçenekler yer almaktadır. Ayrıca iş fırsatları arasında reklam ve eğitim videoları oluşturma gibi şeyler de var. Sosyal medya kanallarını daha aktif ve kaliteli kullanmak isteyen şirketler adına da Fiverr devreye girerek iki taraflı bağlantı sağlamaktadır. Sizlerde Fiverr’a katılarak uzman olduğunuz alanlarda şirket ve şahıslardan iş alabilirsiniz.

 

para kazandıran uygulamalar 2022- instagram

İnstagram

Bütün bu uygulamalar size yabancı geliyorsa ve uğraşmak zor geliyorsa İnstagram ile para kazanma sizin için daha caziptir. Zaten instagram kullanıcısı olarak her gün yaptığımız fotoğraf paylaşma, hikaye paylaşma işlemlerini gelir elde etmek için de yapabilirsiniz. Aynı zamanda instagram üzerinden satış yaparak ve sponsorluk reklam alarak ta para kazanabilirsiniz. İnstagram ile para kazanma yöntemi tamamen sizin tercihiniz ve yeteneğiniz ile alakalıdır. En kolay para kazanma yolu ise sponsorlu olarak reklam almaktır. Etkileşim oranı yüksek olan bir takipçi kitlesine sahip olan instagram hesabıyla reklam alarak para kazanmak mümkündür.

 

para kazandıran uygulamalar 2022- bountry

Bountry

Bounty uygulaması ile para kazanmak için uygulamayı telefona indirip üye olmak ilk adımdır. Bu uygulamada farklı görevler yaparak para kazanılmaktadır. Örneğin mağazaya giderek fotoğraf çekmek, market ürün raflarının resmini çekmek, kafe ya da restoran hizmetlerini değerlendirme gibi görevler üstlenilmektedir. Görev tamamlandıktan sonra para bakiyeye eklenir. Görev her yerde olabilir. Üstlendiğiniz görevleri arkadaşlarınızla gezerken, çarşıya pazara çıktığınızda ve günlük rutin işlerinizi ve aktivitelerinizi yaparken gerçekleştirebilirsiniz. 

 

para kazandıran uygulamalar 2022- swagbucks

 

Swagbucks

Swagbucks uygulamasını cep telefonuna indirdikten sonra anket doldurarak, video izleyerek ve reklam izleyerek para kazanma seçenekleri bulunmaktadır. Bu görevleri yaptıktan sonra toplanan puanlar kullanıcılara hediye çeki ya da nakit olarak verilmektedir. Aynı zamanda kazanılan para Amazon, Starbucks, İtunes gibi yerlerde harcanabilir. 

para kazandıran uygulamalar 2022- money app

 

Money App

Para kazandıran uygulamalar arasında yer alan başka bir uygulama Money App uygulamasıdır. Bu uygulama ile kullanıcılar fikir beyan ederek, oyun oynayarak, mağaza ürünlerini inceleyerek, hizmet denemelerin gerçekleştirebilir. Görevler tamamlandıktan sonra her farklı göreve göreve farklı ücretler ödenir. Uygulama şimdilik yalnızca İOS uygulama mağazasında yer almaktadır.

para kazandıran uygulamalar 2022- dv closet

DV Closet

Fikir beyan ederek para kazanılan başka bir uygulama ise DV Closet uygulamasıdır. Çeşitli kıyafet kombinleri yaparak bunlar modayla ilgilenen kullanıcılarla paylaşılır. Bu paylaşım karşılığında ise belirli bir ücret ödenmektedir. Eğer kombinler kullanıcıların beğenisini kazanır ise uygulamada belirli bir statü sağlanır ve böylece daha çok para kazanılır. Dv Closet uygulaması da şuan da yalnızca IOS kullanıcılarına sunulmaktadır. 

para kazandıran uygulamalar 2022- mercari

Mercari

Kullanılmayan eşyaların satışını gerçekleştirebileceğiniz bir uygulama olan Mercari İOS ve Android tabanlı bir uygulamadır. Yayınladığınız ürünü bir satıcı aldığında kullanıcı ödemeli olarak ürünü kargoluyorsunuz. Alıcı ürünü teslim aldığı andan itibaren satış işlemi onaylanıyor ve hesabınıza paranız yatıyor. 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın