Oyun Oynayarak Para Kazanma 2023

Oyun Oynayarak Para Kazanma 2023.Oyun oynayarak para kazanma işi oyun tutkunu olan insanların en çok istediği şeylerden birisidir. Her ne kadar imkânsız gibi görünüyor olsa dahi bu yol ile para kazanmakta olan birçok insan bulunmaktadır.

Böyle bir arzunuz olmasa bile video oyunları oynayarak para kazanmak oldukça size çekici gelebilir. eSport oyuncuları kalabalıkların önünde turnuvalar kazanarak her yıl alt haneli kazanç elde etmektedirler. Bu okuduğunuz yazı küçük yatırımlar ile zengin olma adına yazılan bir şey değildir. Oyun oynayarak para kazanma 2023 yılı itibariyle gerçekten çok kolay olmuş olsaydı her oyuncu bunu gerçekleştirebilirdi. İşinizden istifa ederek ya da okulu tamamen bırakıp bu oyunlara dalmanızı da kesinlikle tavsiye etmeyiz.

Sanal Eşya Ve Altın Satışı

Gold farming uzun süredir oynanıyor. World of Warcraft vb. oynanan online oyunlarını oynayan oyuncalardan iseniz oyun içerisinde yer alan reklamı olan altın fiyatlarına rastlamışsınızdır. Oyun içinde bir şeyler satmak da uzun süredir var olan sistemlerdendir.

Diablo 2’nin de oyuncuların diğer oyuncaklara bir şeyleri nakit karşılığı sattığı bir karaborsa sistemi yer almaktadır. Sanal mallar satmak Diablo 3 oyununda ise iyice yaygın hale geldi ve gerçek paranın döndüğü bir müzayede dönüştü. Oyun içerisinde sanal eşya ve altın satışı uygun görülmediğinden dolayı oyuna entegre edenlerin hesabı yasaklanmaktaydı. Fakat daha sonraları oyuncu kaybetmek istemeyen Blizzard eşya ve altın satışını serbest bıraktı. Blizzard her satıştan 1 dolar ve aynı zamanda parayı PayPal aracılığı ile nakde çevirdiği zaman %15 aldı. Bu sistem ise Blizzarda adına çok karlı bir sistem haline dönüştü.

oyun oynayarak para kazanma 2023

eSport Turnuvalarında Para Kazanma

Turnuvalar becerikli ve nitelikli oyuncuların becerilerini kullanarak oyun oynayarak para kazanma 2023 işini sağlamaktadır. Video oyunlarının profesyonel ve turnuva seviyesinde oynanmasına genel olarak ‘’ eSport’’ adı verilmektedir. Ödüllerin büyüklüğü ise sizi şaşırtabilir.

Valve 2011 Dota 2 turnuvasını kazanan ekip bir milyon kazandı. Fakat şunu da söylemek gerekirse bu turnuvalar üzerinden para kazanan oyuncu sayısı oldukça azdır. Profesyonel oyuncular kararlı ve yetenekli olanlardır. Diğer taraftan profesyonel oyuncular kurumsal sponsorluklar aracılığı ile para kazanır. Örnek verilecek olursa Nike profesyonel sporculara sponsorluk yapar ve Nascar yarış arabaları kurumsal markalar ile süslenir.

Ancak şu da var ki bu turnuvalardan para kazanan oyuncu sayısı çok değildir. Profesyonel oyuncuların kararlı ve yetenekli olması şarttır.

oyun oynayarak para kazanma

Oyun testçisi olmak

Büyük video oyunu şirketleri oyun testçileri ile beraber çalışmaktadır. Bu kişilerin görevi buldukları problemleri raporlamak ve oyun test etmektir. Oyun testçileri piyasaya çıkmayan video oyunlarını önceden test ederek programdaki hataları rapor olarak sunar.

Aslına bakılacak olursa video oyunları test etmek söylenilen kadar iyi bir durum değildir. Oyun testçileri her zaman sevmiş oldukları oyunları test etmez ve bazen hiç sevmedikleri çocuk oyunlarını dahi inceleme durumu ile karşı karşıya kalmaktadır. Tekrarlanan ve sıkıcı görevleri yapmak ve birçok program hatasını raporlamak gerekmektedir. Bir oyun testçinin söylediklerine göre test deneyimi yaşadıktan itibaren oyunu oynamayı bırakan birçok görülmüştür.

İlginizi Çekebilir: Para Kazandıran Uygulamalar 2022

Video oyunları sektöründeki diğer insanların birçoğu gibi oyun testçilerinin de çok çalışması gerekmektedir ve bir testçinin belirtmiş olduğu rapora göre bir haftada yaklaşık 90 saat çalışan insanlar dahi yer almaktadır. Oyun testçiliğin ne olduğuyla ilgili daha fazla bilgi almak için IGN’nin The Tough Life of a Games Tester’ını inceleyin. Bu nadir bulunan bir bilgidir çünkü oyun testçileri gizlilik anlaşması imzalar.

Oyun Oynayarak Para Kazanma Yolları

Birçok kişiye inandırıcı gelmese de oyun oynayarak para kazanma 2023 yılı itibariyle bazı yöntemleri geliştirmiştir. Ancak bu nasıl ve hangi mecralarda yapılabilir? Fırsatları ve zorlukları göz önüne alarak potansiyel bir şekilde oyun oynayarak para kazanma mümkün müdür?

Her insanın önünde kariyer seçeneği bulunurken hayatı boyunca hiç çalışmak istemeyenlere, çalışmayı sevmek için sevdiğin işi yap derler. Bazıları bu durumu gerçekten çok ciddiye alarak yalnızca oyun oynayarak gelir elde etme peşine düşmektedir.

Oyun oynayarak para kazanma konusu her ne kadar kolay görünse de bir oyunda profesyonelleşmek te oldukça zordur. Bu durumda oyun oynayarak para kazanan kişilere baktığımızda olimpiyatlarda yarışmak adına saatlerini harcayan bir sporcuyu göz önüne alabiliriz.

Canlı Yayında Oyun Oynayarak Para Kazanma

Günümüzde YOUTUBE ve Twitch gibi platformlar üzerinden canlı yayında oyun oynayarak para kazananlar bulunmaktadır. Ancak bunu gerçekleştirmek için de ciddi bir kitleye sahip olmalı ve kanala sadık kalmalarını sağlamak gerekir. Bu işte ilerleme kaydedebilmek için sabır ve zaman gerekir.

Oyun Rehberi Oluşturarak Para Kazanma

Yeni çıkan oyunlar ya da oyuna yeni başlayanlar için oyun rehberi oluşturarak para kazanma yoluyla ilk etapta bir site oluşturularak buradan reklam geliri elde edilebilir. Sonrasında PDF formatında e-kitaplar yazarak parayla satılabilir. Rehber kitaplar oyun dünyasında gayet iyi gelir sağlamaktadır. İlk etapta popüler oyunlardan başlanarak özellikle MMORPG oyunları adına level rehberleri yazılabilir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Yorum yapın