En İyi Öksürük Şurubu İsimleri- En Etkili Öksürük Şurupları 2023 💊

En iyi öksürük şurubu isimleri havaların soğuması ile beraber insanların aradığı ilaçlar arasında yer almaktadır. Kış aylarında bulunduğumuz dönemlerde herkes boğaz ağrısı ve geçmeyen öksürük şikayeti çekiyor. Öksürük vücudun geliştirdiği doğal bir refleks olup, öksürük sorununu atlatamayan büyükler de öksürük şurubu isimleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyor.

Her ne kadar öksürüğün temel sebebini öğrenerek ona göre ilaç kullanmak gerekse de hastalar reçetesiz öksürük şurubu kullanmaktan yanadırlar. Bizlerde bu yazımızda en etkili öksürük şurubu isimlerini başlıklar altında inceleyerek okuyucularımız için hazırladık.

Öksürük Şurubu İsimleri

Öksürükle mücadele edenlerin büyük bir kısmı rahatsızlığını bastırmak için öksürük şuruplarına yönelmektedir. Dolayısıyla da öksürük şikayeti olanlar en iyi öksürük şurubu isimleri araştırması yapmaktadır. Fakat yine de tavsiye edilen öksürüğün temel nedenini iyi araştırıp, doktorun uygun gördüğü tedaviyi gerçekleştirmektedir. Öksürük şurupları öksürüğü tedavi etmez ancak kısa süreliğini baskılayarak hastaların rahatlamasını sağlar.

Eczanelerde ithal edilen ve Türkiye’de üretimi yapılan öksürük şurupları bulunmaktadır. Fakat öksürük şikayetinden oldukça fazla rahatsız olanlar en iyi öksürük şurubunu bularak problemine çözüm aramaktadır. Eczanelerde satılan başlıca öksürük şurubu isimleri şu şekildedir:

  • Prospan
  • Pereks
  • Oksabron
  • Levopront
  • Benical
  • Bikaramin
  • Oxobest

Bu ilaçlar haricinde daha başka marka öksürük şurupları da bulunmaktadır. Yine de belirtmek gerekir ki en kısa sürede uzman doktora muayene olarak o doktorun önerdiği ilacı kullanmak daha doğru olacaktır. Böylece öksürük şikayetinin temelinde ne olduğunu anlayarak kısa sürede kurtulmak mümkündür.

öksürük şurubu isimleri

Benical Öksürük Şurubu

Benical öksürük şurubu antihistamin ilaç sınıfındadır. Ağrı kesici, öksürük ve soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda saman nezlesi ( alerjik rinit) ve diğer üst solunum yolu alerjilerinin neden olduğu boğaz ve bronş tahrişi sonucu meydana gelen öksürük, burun tıkanıklığı, hapşırma, burun ve boğazda kaşıntı gibi şikayetlerin giderilmesinde de etkilidir.

Aferin Öksürük Şurubu

Etken maddesi parasetamol ve antihistaminik olan Aferin şurup, çocuklara yönelik pediatrik bir şuruptur. Ateş düşürücü, ağrı kesici özelliği ile birlikte, hapşırma, burun akıntısı gibi alerjik hastalıkların tedavisinde kullanılır. Özellikle çocuklarda sıklıkla meydana gelen grip ve nezleyle birlikte oluşan geniz akıntısı, kırgınlık ve soğuk algınlığı gibi semptomlara karşı da etkilidir.

Levopront Öksürük Şurubu

Levopront öksürük şurubu da, tekrarlayan ve inatçı öksürük şikayeti olanların en çok tercih ettiği ilaçlar arasındadır. Öksürük önleyici hastalıkların tedavisinde endike bir şuruptur. Etken madde olarak Levodropropizin içermektedir. Ancak bazı yan etkileri olduğundan dolayı da gelişigüzel kullanmamak ve prospektüse göre hareket etmek doğru olacaktır.

En İyi Kuru Öksürük Şurubu Hangisi?

Viral hastalık olarak verimsiz öksürük olarak isimlendirilen kuru öksürük, balgam oluşmadığından dolayı boğazı tahriş eder. En iyi kuru öksürük şurubu olarak Bisolnatur tercih edilmektedir. Bunun yanında Fitospan, Prospan, Grintuss markaları da kuru öksürük için tercih edilen öksürük şurupları arasında yer almaktadır. Fakat öksürük şuruplarını bilinçsiz şekilde kullanmak bazı problemlere neden olabilir. Bu yüzden en uygun şurubu kullanmak için doktora danışmak gerekir.

İlgili Makale: İbucold C Ne İşe Yarar?

Reçetesiz Öksürük Şurubu

Birçok kişi öksürük problemiyle karşılaşsa bile doktora gitmeden sorunu kendi çözme yoluna başvurur. Bu durumlarda reçetesiz öksürük şurubu hakkında bilgi almak isterler Reçetesiz şekilde verilen ilaçlar, doktorun yazmadan ve onayı olmadan eczaneden direkt olarak satın alınabilmektedir. Bunların arasında Bisolnatur ve Prospan gibi bitkisel içerikli öksürük şurupları yer almaktadır. Bu ilaçla eczanelerden reçetesiz şekilde temin edilebilmektedir.

Reçetesiz Öksürük Şurubu Fiyatı

İnternet üzerinden ya da eczanelerden reçetesiz şekilde öksürük şurupları satın alınabilmektedir. Fakat en doğrusu doktor kontrolü altında verilen öksürük şurupları olacaktır. Reçetesiz Öksürük Şurubu fiyat listesi şu şekildedir:

İlaç İsmiFiyat
Korax Herbal 100 ml Bitkisel Şurup71,91 TL
Bisolnatur 128 gr Öksürük Şurubu197,79 TL
Bisolduo Öksürük Şurubu115,00 TL
Prospan Bitkisel Öksürük Şurubu₺123,99
En İyi Öksürük Şurubu İsimleri ve Fiyatları

En İyi Öksürük Şurubu İsimleri Sıkça Sorulan Sorular

Geçmeyen kuru öksürük neden olur?

Enfeksiyon hastalıkları haricinde boğaz enfeksiyonu, sinüzit, larenjit, alerji ve reflü gibi durumlar kuru öksürüğe neden olmaktadır. Ayrıca Covid-19 hastalığı ile birlikte ateş, nefes darlığı ve kurku öksürük semptomları da görülebilir.

Prospan öksürük keser mi?

In vivo ve in vitro deneyleri sonucunda kurutulmuş hedera helix folium ekstesi, spazmolitik etkinliğini göstermiştir. Prospan, akut solunum yolu enflamasyonu ile kronik enflamatuar bronşiyal hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Bricanly şurup ne işe yarar?

BRİCANLY DUO solunum yolunu genişleyerek nefes almayı kolaylaştırır ve balgamı yumuşatarak öksürüğün rahatlamasını sağlar.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]

“En İyi Öksürük Şurubu İsimleri- En Etkili Öksürük Şurupları 2023 💊” üzerine bir yorum

Yorum yapın