Kakadu Papağanı Fiyatları 2023

2023 yılındaki ekonomik şartlar ve enflasyon nedeniyle, Kakadu papağanı fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bu yazımızda, Kakadu papağanı fiyatları ve özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Kakadu papağanları, Avusturya’dan köken alan ve yağmur ormanlarında ikamet eden, dikkat çekici bir güzellik sergileyen canlılardır. Renkleri genellikle beyazdır, ancak bazı türlerinde siyah, pembe ve sarı renkler de mevcuttur.

Kakadu papağanı 17 farklı türden oluşmakta olup bunlar arasında en fazla bilineni sultan papağanı türüdür. Kakadu papağanlarının en belirgin özelliği ise başları üzerinde ibik biçiminde ortaya çıkan tüyleridir. Kakadu papağanlarının kendine has bir beslenme şekli yoktur.

Kakadu Papağanı Özellikleri

Kakadu papağanları, sağlam bir gaga yapısına ve yüksek bir kemirme eğilimine sahiptir. Kemirme ihtiyaçlarını gidermek için oyuncaklar sağlanabilir. Genellikle beyaz tüyleri olan kakadu papağanları, tüyleri oldukça yumuşaktır. Sevgi ve ilgi göstermek onlara keyif verir, ancak fazla şımartılmamalı ve yalnız zamanlarında oyun oynaması teşvik edilmelidir.

Kakadu Papağanı Fiyatları

Kakadu papağanı fiyatları ülkemizde ortalama 25.000-30.000 TL arasında değişmektedir. Fiyatındaki değişme ise yaşına, eğitimine ve boyutuna göre değişmektedir. Son derece sevecen ve oyuna eğilimli bir ırk olduğundan dolayı fiyatları yüksektir.

Kakadu Papağanı Fiyatları Sahibinden

Kakadu papağanı fiyatları sahibinden sitesine bakıldığında da enflasyon ve ekonomik koşullara göre son zamanlarda yükseldiği görülmektedir. Son derece cana yakın, sevecen ve oyun oynamayı seven bir papağan türüdür. Fiyat aralıklarına baktığımızda yine 25.000 TL ile 30.000 TL arasında değiştiği görülmektedir.

Kakadu papağanları, diğer papağan türlerine nazaran daha küçüktür. Ancak, kafesin içinde rahatça hareket edebilecekleri genişlikte olması gerekmektedir. Ayrıca, papağanın oyun oynayabileceği aksesuarlar kafes içine konulmalıdır. Bu detaylar, papağanın sağlıklı gelişimini desteklemek için önemlidir.

Kakadu Papağan Fiyatları Pet Shop

Kakadu papağan fiyatları pet shop olarak bakıldığında da yine çok farklı değildir. Papağan satışı yapılan birçok yerde fiyatlar aşağı yukarı aynıdır. İster petshop olsun ister internet ortamı olsun papağan fiyatları çok fazla değişmemektedir. Ancak internet üzerinden alışveriş yaparken firmanın ya da şahsın güvenilirliğine dikkat edilmelidir. Kakadu papağanı sahiplenenler son derece sadık ve sahibine bağlı bir papağan türü seçmiş olurlar.

İlginizi Çekebilir: Sultan Papağanı Ölüm Belirtileri

Sıkça Sorulan Sorular

Kakadu papağanı ne kadar yaşar?

Kakadu papağanı ömrü ortalama 50 yıla kadar uzamaktadır.

Kakadu papağanı cinsiyeti nasıl anlaşılır?

Erkek kakadu papağanı göz rengi genelde siyah veya koyu renklidir. Dişi olanların ise göz renkleri kırmızı ve açık renktedir.

Kakadu papağanı nasıl uyur?

Kakadu papağanları günde 10-12 saat arasında uyurlar. Bu nedenle sessiz ve ışıksız bir ortam gerekir. Kafesin üzerine koyu renkli bir örtü örterek bu ortam sağlanabilir.

Kakadu papağanı ne zaman çiftleşir?

Kakadu papağanları 3-4 yaşlarına geldiği zaman çiftleşmeye başlar.

Kakadu papağanı kafesi nasıl olmalı?

Kakadu papağanının kafesi rahat hareket edebilmesi ve oyun oynuyabilmesi açısından son derece geniş olmalıdır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın