En Çok Para Kazandıran İşler- En Karlı İş Fikirleri 2023

En çok para kazandıran işler 2023 konusunda herkesin hayali meslek sahibi olmaktan çok sahip olduğu meslekten çok fazla para kazanmak istemektedir. Hayal edilen her şeye sahip olmak daha konforlu ve rahat bir yaşam sürdürmek, birikim yapabilecek şekilde kazanmak gibi istekler listelendiğine uzayıp gitmektedir.

Bu istekleri yerine getirebilmek için herkes farklı kollardan çalışma hayatına adım atmaktadır. Kimilerine göre işleri yorucu ve sıkıcı gelmekte kimilerine ise keyifli sürmekle birlikte herkes bir meslek sahibi olup kazanç sağlamayı hedeflemektedir. Günümüzde yer alan mesleklerin bazıları ise sahiplerine oldukça iyi gelirler getirmektedir. En çok para kazandıran işler 2022 konusunda şunlardan bahsedelim:

dijital yatırım

E yatırım Hesabı Açıp Dijital Yatırım Gerçekleştirmek

Eğer elde edilen birikiminizi yatırıma dönüştürme gibi bir fikriniz yer alıyorsa InvestAZ dijital yatırım dünyasına giriş yaparak kendinize ait bir e yatırım hesabı oluşturabilirsiniz. Yatırımın tutarlarına göre farklı yatırım araçlarından istediğinizi kolayca hesap açarak yatırım yapabilmektesiniz.

Uzman yatırım eğitimleri, e- kitap ve başka yayınlar, uzman müşteri temsilciliği ile piyasa içerisinde profesyonel anlamda yatırımcı olabilirsiniz. FOREX, VİOP, Hisse Senedi, FUTURES vb. farklı yatırım araçlarını içeriğini barındırmakta olan e yatırım hesabıyla istenilen zamanlarda dilediğiniz yerden kontrol ederek kendinize bir meslek alanı oluşturabilirsiniz.

viop yatırım- en çok para kazandıran işler

VİOP Yatırım Gerçekleştirmek

Vadeli işlemler ve opsiyon piyasası olarak bilinen VİOP, Borsa İstanbul bünyesinde vadeli işlemlerin ve sözleşmelerin al sat yapıldığı piyasadır. İçerisinde barındırılan birçok yatırım kanalı sayesinde döviz yatırımları, altın, gümüş ya da diğer emtia yatırımlarını kolay bir biçimde ve hızlı olarak VİOP aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Düşük teminatlar ile başlanılan vadeli işlemler ile opsiyon piyasalarında işlem yapabilmek için ücretsiz olarak sizlere sunulmakta olan eğitimlere katılım gerçekleştirebilir ya da bu konu hakkında yazılmış olan kitapları temin edip kendinizi bilgilendirebilirsiniz. Piyasa işleme açık olduğu bütün zamanlarda ise internet erişim sağlanan cihazlar yoluyla kolay bir biçimde yatırımlarını gerçekleştireceğiniz VİOP hakkında araştırma yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

 
hisse senedi yatırımı

Hisse Senedi Yatırımı

Günümüze kadar hisse senedi yatırımcılığı önemi daima korumakta ve hiç yitirmemektedir. Dünya üzerinde hisse senedi yatırımcılığı yaparak büyük paralar kazanmaya devam eden birçok insan yer almaktadır. Bunun yanında büyük yatırımcılardan ziyade küçük yatırımlar halinde bu mesleği düzenli olarak gerçekleştirenler de yer almaktadır.

1000 TL olarak ufak yatırımlar ile başlanabilecek hisse senedi piyasasında uzmanların ışığında yatırım eğitimlerine katılarak kendinize bilgi ve tecrübe kazandırarak profesyonel bir yatırımcı olabilirsiniz. Yatırımın boyutu her ne kadar olursa olsun önemli olan nokta ise hisse senedi piyasasında kendinize uygun bir şirket bularak bu senetler üzerinde doğru işlemler gerçekleştirmek olacaktır.

 
 
en çok para kazandıran işler-geri dönüşüm şirketi

Geri Dönüşüm Şirketi

Ülkemizde de son yıllarda popüler olmaya başlayan ve dünyada ise uzun zamandan beri yaygın hale gelen iş çeşitleri arasında yer alan geri dönüşüm şirketleri yatırımcılara oldukça fazla miktarda kazanç sağlayan iş modellerinden birsidir.

Farklı birçok türdeki geri dönüşüm ürünlerini toplayarak ayrıştırmasını yaptıktan sonra bu tesislerde çevreye fayda sağlayan birçok ürünün üretilmesi için ham madde kaynağı elde edilmektedir. Bu tesislere geri dönüşüm ürünlerini toplayarak bu işi düzenli gerçekleştirerek meslek sahibi olabilirsiniz. Gerekli olan masraflar göz önüne alındığında ortalama olarak yaklaşık en az 300.000 TL masraf ile başlayabileceğiniz bu işte geri dönüşüm ürünlerini alım fiyatları değişiklik göstermektedir.

 
 
En çok para kazandıran işler
En çok para kazandıran işler

Mantar yetiştirmek

Garajlar, depolar ya da özel olarak kiralanan hangarlarda istiridye mantarı ya da başka mantar türleri için özel olarak hazırlanan yerlerde mantar yetiştiriciliği gerçekleştiren birçok insan bulunmaktadır. Bu mesleğe eğer sizde adım atmak istiyorsanız yaklaşık olarak 80.000 TL bir masraf ile yatırım yaparak bu işe başlayabilirsiniz.

İlgili Makale: 2023’te Yatırım Yapılabilecek İşler

İnstagram’dan Para Kazanma

Kısa bir süre zarfı içinde birçok kullanıcıyı kendisine çekmeyi başaran İnstagram ile para kazanma konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Şayet bunlardan bahsedecek olursak para kazanma adına bir kendinize bir alan belirleyerek takipçi sayısını artırmak olacaktır. Takipçi sayısını ne kadar çok artırabilirsiniz kazanç miktarınız da bir o kadar artacaktır. Takipçi sayısını artırmanın yollarından birisi robot hesaplardan oluşan takipçi listesi satın almaktır fakat bu takipçilerden beğeni alamazsınız. Diğer bir taraftan da paylaşımların takipçiler ile doğru orantıda olması gereklidir.

Takipçi listesini artırabilmek için ise davet gönderilen kişilere kısa bir video hazırlayabilir ve fark yaratabilirsiniz. Belirli bir kullanıcı kitlesine hitap edildiğinden emin olunması gereklidir. Örnek verilecek olursa kozmetik firmalarına yönelik kazanç elde edilmek isteniyor ise bu alanla ilgili olan paylaşımların yapılması gerekecektir.

Ürün ve mekân tanıtımı yaparak para kazanmak mümkün olabilir fakat yine bu durum takipçi sayısına bağlıdır. Bunun için ise bu alanda çalışma gerçekleştirmek gereklidir. Daha sonrasında uzman olunan herhangi bir alanda paylaşımlar gerçekleştirip, ürünler ve mekânlar hakkında bilgi verilebilir. Sadece bu işten geçim sağlayan insanlar yer almaktadır. Aynı zamanda buradaki tek kazanç firmalardan alınan tanıtım ücretleri olmuyor aynı zamanda ücretsiz ürün kazanarak farklı mekânları görme fırsatını elde etmiş olacaksınız. Böylelikle hem eğlenecek ve hem de kazanç elde edeceksiniz.

Okuyunuz: Para Kazandıran Uygulamalar-2022

en çok para kazandıran işler- youtube

Youtube’dan Para Kazanma

Günümüz koşullardan para kazanmanın çok zor olduğu dönemde iş bulmak ve çalışmak ne kadar zor olsa da işten istenilen parayı kazanabilmekte bir o kadar kolay olmaktadır. Teknolojini gelişmesi ve hayat standartlarının yükselmesi beraberinde insanların ihtiyaçları da çeşitlenerek artmaya devam etmektedir.

Durum böyle olduğunda ise insanlar fazla miktarlarda para kazanma konusunda ek gelir elde etmek istemektedir. İnsanların ek gelir olarak başvurduğu yollar arasında sosyal medya siteleri ile YOUTUBE yer almaktadır. YOUTUBE sitesi para kazanma konusunda en eski ve en sık başvurulan yöntemdir. Genç kesimin fazla miktarda başvurduğu sitedir. Bazı YOUTUBE kanal sahipleri ise videolar yükleyip yüksek kazançlara ulaşmayı başarmıştır.

Youtube’dan para kazanma yönteminde ilk olarak kendinize ait olan bir hesap oluşturmanız gereklidir. Daha sonra bu kanalda özgün videolar paylaşarak videoların izlenme sırasında reklam gelirlerinden pay sahibi olmak için YOUTUBE ortaklığını aktif hale getirmeniz gereklidir. Google aracılığı ile videolara reklam yerleştirilmesine izin verilmesi için ise bu ortaklık şart olmaktadır.

en çok para kazandıran işler-satış ortaklığı

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanma

İnsanların birçoğu satış ortaklığı konusunda tereddüt yaşamaktadır. Satış yapmak dendiği zamanlar insanlar düşünmeye başlıyor. Satış ortaklığı yapmak aslına bakılacak olursa çok zor bir şey değildir ve aynı zamanda ticarette en çok para kazandıran işler arasında yer alan bir sistemdir.

İnternet üzerinden para kazanma da en garantili ve kazançlı yollardan birisi satış ortaklığı yapmaktır. Satış ortaklığı haricinde başka hiçbir iş sizlere internet üzerinden ay içerisinde binlerce lira gelir getirmez. Sizlerde internet üzerinden sağlam gelir elde etmeyi hedeflemekte iseniz kesinlikle satış ortaklığı işini öğrenmeye özen göstermelisiniz.

Bir ürünün satışına ortak olunan işe satış ortaklığı adı verilir. Bu ortaklıkta iki taraf yer almaktadır. Ürün sahibi ile satış ortaklığını gerçekleştiren kişidir. Ürün sahibinin sahip olduğu ürün satımında yardımcı olarak sizler komisyon ücreti sağlamış oluyorsunuz. Kazandığınız ürün komisyonu ise %10 ile %70 arasında değişim göstermektedir. Satış ortaklığı gerçekleştirdiğiniz ürün 100 TL ise sizin elde etmiş olduğunuz kazanç 10 TL ila 70 TL arasında değişmektedir.

İlginizi Çekebilir: Para Kazanma Fikirleri 2022
 

Bitcoin Kazanma

Son zamanlarda yükseliş gerçekleştiren bitcoin kimileri tarafından fazla riskli görülse de bazıları için ise faydalı bir para birimi olarak görülmektedir. Bazı ülkeler resmi para olarak kabul ettiler. Bazıları ise risk bulundurması nedeniyle uzak durdular. Genel anlamda bakıldığı zaman ise hem avantajları hem de dezavantajları yer almaktadır.

İnternet üzerinde birçok site bitcoin ile ücretsiz bir şekilde kazanç sağlamaktadır. İnternette gösterilmekte olan reklamlar, reklamı göstermekte olan kişi göründüğü kadarıyla kazanç getirmektedir. Bu nedenle reklamcılar mesela 150 dolarlık bitcoin olarak bunu sayfalar bölerek dağıtmakta, sayfa ziyaretçileri ise sayfaya giriş yaparak küçük bitcoin alıyor. Böylece reklamcılar örnek verilecek olursa 150 dolarlık dağıtım sonrasında 160 dolar geri dönüş sağlıyor.

Eğer herhangi bir işletme sahibi iseniz ve satış yapmaktaysanız, bitcoin sistemini ödeme yöntemi halinde kullanıp, satılan ürün karşılığında Bitcoin kazanabilirsiniz. Ücretsiz olarak oluşturulabilecek Bitcoin cüzdanıyla adresleri oluşturarak para alışverişi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Cüzdan oluşturulduktan sonra adres vasıtası ile QR kodu oluşturulur. Site sahibi olarak siteye ödeme seçenekleri arasına bir Bitcoin logosu eklenir. İşlemler tamamlandıktan itibaren artık müşteriler sizlere Bİtcoin olarak ödeme gerçekleştirebilecektir.

Gerçek manada ödeme gerçekleştiren ve işlem sırasında sorun çıkarmayan ve gereksiz reklamlara yer vermeyen siteler yer almaktadır. Öncelik olarak Blockhain’den bir cüzdan aldıktan sonra cüzdan ile beraber düzenli rotasyon sağlarsanız 10-15 gün içinde bonus artışı gerçekleşir.

 
 
en çok para kazandıran işler- e ticaret

E- Ticaret İşi Yapmak

Son yıllarda teknolojinin çılgın ilerleyişi ile beraber internet kullanımı günümüzün hayat akışında önemli bir yere sahip oldu. Özellikle covid-19 salgını ile beraber herkesin eve kapanması internet kullanımı kaçınılmaz hale getirdi. Günlük hayatımızda artık birçok ihtiyacımızı internet üzerinden karşılıyoruz. Alışveriş gibi çeşitli ihtiyaçlarımızı internet yoluyla karşılıyoruz. Hal böyle olunca e-ticaret oldukça popüler oldu. Bu yüzden ticarette en çok para kazandıran işler arasında e-ticarete yapmak önemli bir konum kazandı.

E-ticaret üzerinden kitap, film, müzik, ayakkabı, evcil hayvan ürünleri gibi akla gelen her şey satılmaktadır. Sizlerde bir web sitesi kurarak ya da sosyal medya kanallarını kullanarak satış yapabilirsiniz.

 
organik tavuk yetiştiriciliği

Organik Tavuk Yetiştiriciliği Yapmak

Ticarette en çok para kazandıran işler arasında bazıları tavuk yetiştiriciliği yapmayı tavsiye etmektedir. Son zamanlarda bu iş birçok kişinin merak ettiği ve eğilim gösterdiği iş fikirleri arasında yer almaktadır. Organik tavuk yetiştiriciliği yapmak için önceleri küçük çaplı bu işe başlayabilir. ve zamanla çevreye kendinizi tanıtarak işi büyütebilirsiniz. Yumurta tavuğu, serbest gezen tavuk, salma tavukçuluk gibi yollarla bir tavuk çiftliği kurmak mümkündür. Tavuk yetiştiriciliği maliyeti ise şu şekildedir:

 • 500 Tavuk -28 Bin TL
 • 1000 Tavuk- 53 Bin TL
 • 3000 Tavuk- 160 Bin TL
yöresel ürünler satmak-en çok para kazandıran işler

Yöresel Organik Ürünler Satmak

Günümüzde tükettiğimiz gıdaların birçoğunda koruyucu katkı maddelerinin bulunması gıdanın doğallığını bozmakta ve bunları tüketmemiz zamanla vücudumuzun metabolizmasını bozarak sağlık problemleri ile karşılaşmamıza neden olmaktadır. Bu durumda insanlar artık eski köy hayatındaki gibi doğal ürünlere ulaşmakta özlem çekmektedir.

Artık köydeki çiftçiler dahi genel olarak organik ürün yetiştiriciliği ve üretimi yapamamaktadır. Organik ürünlerin değeri bu nedenle gün geçtikçe artmaktadır. İnternet üzerinden organik köy ürünleri satışı yapmakta ticarette en çok kazandıran işler arasında yerini almaktadır. Sizlerde internet üzerinden organik ve yöresel ürün satışı gerçekleştirerek kazanç elde edebilirsiniz.

bebek ürünleri satarak para kazanma

Bebek Ürünleri Satmak

Bebek giyim ve bakım ürünleri her zaman kolay şekilde satılan ve müşterisini bulan bir iş koludur. Her gün dünyada binlerce bebek doğmaktadır. Temel ihtiyaç ve özel ihtiyaç konusunda bebek bakımı ve sağlığı ile ilgili ürünlerin satışını yapmak bu nedenle ticari açıdan oldukça karlı bir olacaktır. Sizlerde online olarak sosyal medya araçlarını kullanarak kolaylıkla bebek ürünü satışı yapabilirsiniz.

 
oyun salonu açmak

Oyun Salonu Açmak

En çok para kazandıran işler 2023 arasında oyun salonu açmak ta bulunmaktadır. Genelde yarım saati 15-20 TL olan oyun yerleri alışveriş merkezlerinde bulunmaktadır. Anne ve babalar alışveriş merkezlerinde vakit geçirirken çocuklarını da bu oyun evlerine bırakarak eğlenmesini sağlamaktadır. Oyun evi kurma maliyeti son yıllarda dolar kuruna göre biraz artmış olsa da bu işten iyi miktarda gelir elde etmek mümkündür.

evcil hayvan pansiyonu- en çok para kazandıran işler 2023

Evcil Hayvanlar İçin Pansiyon Açmak

Hayvan sahipleri bazı durumlarda şehir dışına gitmek zorunda kaldığında ya da hayvanla beraber bir yere gitmek istemediği durumlarda hayvanlarını güvenli olan evcil hayvan pansiyonlarına bırakmayı tercih etmektedir. Evcil hayvan pansiyonları oldukça kaliteli ve konforlu alanlardır.

Bu yerlerde hayvanlar hem eğlenceli vakit geçirmekte hem de rahat etmektedir. Evcil hayvan pansiyon hizmetleri arasında yeme, içme, barınma, oyun gibi hizmetler yer almaktadır. Ortalama olarak pansiyon ücretleri günlük 250-300 TL civarındadır. Eğer sizlerde hayvanlara karşı ilgili ve sevgi dolu iseniz onlarla vakit geçirmeyi seviyorsanız kendinize bir evcil hayvan pansiyonu açabilirsiniz. Evcil hayvan pansiyonu açmak oldukça maliyetli bir iş olsa da ticarette en çok para kazandıran işler arasında önemli bir konumda yer almaktadır.

İlgili Konu: En Kolay Para Kazanma Yolları

Günlük Para Kazandıran İşler

Eğer uzun vadede yatırım planlı kazanç yerine günü kurtarma ve anlık olarak para kazanmak isteyenlerdenseniz günlük para kazandıran işler tam size göre olacaktır. Bunlardan bazılarını örneklendirecek olursak;

 • Özel ders verme
 • Temizlik yapma
 • Özel direksiyon dersi verme
 • Seyyar satıcılık
 • Kafe elemanı ya da garson olarak çalışma
 • Boyacılık ve dekorasyon işleri yapma
 • Figüranlık yapma
 • Masaj ve detoks yapma
 • Özel ürünlerin tasarımını yapma
 • El yapımı ürünler satma
 • Ev yapımı yemekler satma
 • Makale yazarlığı

Patlayacak İş Fikirleri

Şuanda yavaş yavaş para kazandırmaya başlayan ve gelecek zamanda daha çok para kazandıracak ve patlayacak iş fikirleri ise şu şekildedir:

 • Evlilik danışmanlığı yapma
 • Amazon ticareti yapma
 • Topraksız tarımla uğraşma
 • Drone
 • Protez ve kök hücre çalışmaları
 • Asteroit madenciliği
 • Güneş enerjisi ve su kontrolü
 • Online kütüphane
 • Şarj istasyonları
 • Robot kahveci
 • Evden öğretmenlik yapma
 • Yeni sosyal medya ağları kurma

Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler

Ülkemizdeki meslek ve maaşları göz önüne aldığımızda bazı sektörlerin gerçek manada gözle görülür şekilde iyi para kazandığı ortadadır. Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler arasında söyleyebileceğimiz iş kolları arasında; pilotluk, yazılım mühendisliği, petrol mühendisliği, profesörlük, kabin memurluğu gibi meslekler yer almaktadır.

Profesörler

Lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik gibi seviyeleri geçerek akademik kariyer basamaklarında en son profesör unvanı alan kişiler Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler arasında yer almaktadır. Özellikle uluslararası çalışma yapanlar çalıştıkları ülkelere göre oldukça iyi kazanıyor diyebiliriz. Üniversitelerde profesör olanlar İngiltere’de 140 Bin dolar, Almanya’da 250 bin dolar, Amerika’da 165 bin dolar kazanç elde etmektedir.

 
 

Pilotlar

Hem Türkiye hem de Dünyada en çok para kazandıran meslekler arasında pilotlar yer almakta olup, aldıkları maaşlar ise şirketlere göre farklılık gösterebilmektedir. 1 ay içinde en fazla 15 gün iş günü faaliyetinde bulunan bir profesörün maaşı en az 20 Bin liradan başlamaktadır. Yeni meslek arayışı içinde olanlar için pilotaj bölümü ile birlikte özel pilotluk eğitimlerine katılarak bu meslek dalında iş alınabilir.

 

Petrol Mühendisliği

Dünyada en çok gelir elde eden meslekler arasında yer alan petrol mühendisliğine olan ihtiyaç her zaman daha çok artmaktadır. Çalışılan ülkeye göre değişiklik gösteren petrol mühendisi maaşları ülkemizde 100-150 Bin TL arasında değişmektedir. Amerika’da 220 bin dolar alan petrol mühendisleri, Kanada’da ise 200 bin dolar gibi bir rakam ile maaş almaktadır.

Yazılım Mühendisliği

Hem Türkiye hem de dünyada en çok para kazanan mesleklerden birisi de yazılım mühendisliğidir. Günümüz teknolojik gelişmeler göz önüne alındığında yazılım mühendisliğine olan ihtiyacın artması kaçınılmazdır. Proje bazlı olarak çalışan yazılım mühendislerinin kazancı ise bilgi donanımı ve birikimine ve çalıştığı şirkete göre yıllık 100-500 bin lira arasında değişmektedir. Yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve programcılığı gibi bölümlerden mezun olanlar çok rahat bir şekilde iş bulabilirler.

Kabin Memurluğu

Genelde uçak içerisinde yolcuların iyi bir uçuş gerçekleştirmesi ve güvenliğinin sağlanması için ilgilenen kabin memurları Türkiye’de en çok kazandıran meslekler arasında yer almaktadır. Kabin memuru maaşları ülkemizde ortalama 12-13 Bin TL civarındadır. Yurt dışı menşei olan hava yolu şirketlerinde çalışan kabin memurları ise daha fazla maaş alabilmektedir.

Dünya’da En Çok Para Kazandıran İşler

Dünya’da en çok para kazandıran işler arasında yine başta sayabileceğimiz; cerrahlar, pilotlar, diş hekimleri, avukatlar yer almaktadır. Bunların yanında ilk defa duyabileceğiniz ilginç meslekler arasında ise profesyonel uykucu, şans kurabiyesi yazarı, hayvan maması denetleyicisi, solucan toplayıcı, stil danışmanlığı Dünya’da en çok para kazandıran meslekler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Evden Yapılabilecek İşler

Evde para kazandıran işler arasında genelde el işleri, yemek yapma, makale yazarlığı yapma, el sanatı gibi iş kolları karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan bazılarını başlıklar altında biraz detaylandıralım.

İlgili Konu: Evden Para Kazanma Yolları

Makale Yazarak Para Kazanma

Son yıllarda evde para kazandıran işler arasında makale yazarlığı yaparak para kazanma en sık şekilde işlenen konular arasında bulunmaktadır. Makale yazarlığı yapmak için bir bilgisayar ve daha sonrasında yazarlık sitelerine başvuru yaparak forumlarda yazar arayanlarla iletişime geçmek yeterlidir. Şuan da güncel fiyatlandırma olarak ortalama 100 kelime-5 TL gibi bir taban fiyat üzerinden makale yazarlığı yapılmaktadır. Tabi makalenin zorluğuna ve yazarın tecrübesi ile taleplerine göre bu fiyatta değişkenlik olabilir.

El Sanatı ve El İşleri İle Para Kazanma

Genelde bayanların el işlerine el yatkınlığı daha fazladır. Eğer sizlerde bu tarz işlere eliniz yatkınsa ve yetenekliyseniz kendinize uygun bir el sanatı ya da el işi belirleyerek hemen işe koyulabilirsiniz. Kişiye özel el emeği ile yapılan ürünlere olan talep oldukça fazladır. Eğer el sanatları konusunda fikir almak istiyorsanız internet üzerinden araştırma yaparak ufkunuzu ve yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz. Sonrasında tek yapmanız gereken internet üzerinden ya da elden işlediğiniz ürünlerini satışını gerçekleştirmek olacak.

Oyun Oynayarak Para Kazanma

Son zamanlarda internet üzerinde özellikle mobil telefon uygulamalarında oyun oynayarak para kazanma sıklıkla karşımıza çıkıyor. Oyun firmaları ya da oyun içi alışveriş hesapları para kazanma olanağı sağlamaktadır. Hem oyun oynayarak eğlenceli vakit geçirmek hem de para kazanmak isteyenler adına bu iş tam onlara göredir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın