Arı Keki Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Arı keki fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu, arı besleyicileri tarafından merak edilmektedir. Arı keki, arıların beslenmesinde önemli rol oynayan besin takviyesidir. Genelde kış aylarından önce arıcılar tarafından arılara verilmektedir. 2023 yılı Mart ayı itibariyle arıcılık sezonu bazı bölgelerde yavaş yavaş başlamıştır. Arıcılarda arı malzemeleri fiyatlarını merak edip araştırmaktadır.

Arı Keki Fiyatları

Arı keki fiyatları en güncel haliyle aşağıdaki gibidir;

  • Fondan arı keki fiyatı: 12 kg ( koli ) – 414 TL
  • Konya Birinci marka fondan arı keki: 1 kg fiyatı; 34,5 TL
  • Proteinli arı keki: 20 kg- 749,90 TL
  • Temel petek proteinli arı keki: 10 kg – 420 TL
  • Muğla petek arı keki : 1 kg – 31,62 TL
  • Birinci arı yemi: 24 kg teneke fiyatı : 539,12 TL
  • Yıldız petek proteinli arı keki : 1 koli ( 20 kg ) fiyatı : 775,00 TL

Proteinli arı keki ne işe yarar?

Proteinli arı keki, arı kovanında yeterli ölçüde bal ve polen bulunmadığı durumlarda verilmektedir. Arı keki sayesinde arıların strese girmesi önlenmiş olur. Ayrıca arı kayıplarının önüne geçilerek, bal arılarındaki yavru gelişimini desteklemektedir.

Arı keki nasıl saklanır?

Buzlukta arı keki saklanacaksa buzlukta hava almayacak şekilde muhafaza edilmelidir. Bunun için hava almayan bir kap ya da buzdolabı poşeti kullanılabilir. Eğer arı keki hava alırsa kek buz tutar ve çözündüğünde ise buz kokusu gelir.

İlginizi Çekebilir: 2023 Arı Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Kompoze Arı Keki Ne Demek?

Arıların sindirim sistemini düzenlemede ve yavru yapımını hızlandırıcı vitaminli arı kekine kompoze arı keki denir. Genellikle sonbaharda kullanılmaktadır.

Arı Keki İçinde Ne Var?

Hava sıcaklığının 10 derece altına düştüğü sonbahar son dönemi ve ilkbahar ilk döneminde arılara takviye olarak verilen arı keki içerisinde; bal, polen, pudra şekeri, yağsız süt tozu ya da soya unu gibi ürünler bulunmaktadır.

Fondan arı keki nedir?

Fondan arı keki; toz pancar şekerinin önce eritilerek invert edilip suyunun uçurulmasından sonra işlemden geçirilip katılaştırılan bir besin takviyesidir. Arılar için oldukça sağlıklıdır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın