2023 Arı Fiyatları – Güncel Fiyatlar

2023 arı fiyatları yeni yılın girmesiyle beraber yavaş yavaş belirleniyor. 2023 yılının kurak geçmesi arı kolonilerini de olumsuz etkiledi. Birçok bölgede arı kayıpları arttı. Bu nedenle hem yaşanan ekonomik dalgalanmanın etkisi hem arı ölümlerinin artmasıyla arı fiyatlarında anormal artış yaşanması beklenmektedir.

Paket Arı Satışı 2023

Arı satın almak isteyen kişiler imkanı doğrultusunda gidip yerinden elden arıcılardan çıtalı arılarını teslim alabilmektedir. Ancak bazı durumlarda bu imkana sahip olunmadığında internet üzerinden paket arı satışı yapan firmalar devreye girmektedir.

Nisan ve Mayıs aylarında havaların ısınmasıyla birlikte arı satışı genel itibariyle başlar. İnternetten kargo usulü arı satışı yapan firmalar plastik kovanlarda arıları istenen bölgeye ulaştırmaktadır. Tabi müşteri eğer kovanlı arı satın almak istiyorsa ilgili firmadan ayrıca boş kovan talebinde de bulunabilmektedir.

Ana Arı Gen 2023 Arı Fiyatları

Ana arı gen 2023 arı fiyatlarını belirlemiştir. Güncel arı fiyatları 8 çerçeve plastik kutu arı paket fiyatı 1600 TL’dir. Sipariş almak isteyenler buraya tıklayarak bilgi alabilirler.

8 Çerçeveli Plastik Kutulu Satılık Arının Özellikleri: 

Çerçeve sayısına göre satışı yapılan arıların bu paketteki toplam 8 çerçeve arı bulunmaktadır. Bunların yaklaşık 6 tanesinde yavru, 2 çerçevesinde ise ballı ve polenli çıtalar yer almaktadır. Hangi yıl arı alınıyorsa bir önceki yıla ait ana arısı bulunmaktadır. Ana arı ırkı olarak kafkas, karniyol ve anadolu ırkları yer almaktadır. Sipariş alırken de ırk seçimi müşteri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Sahibinden Satılık Arı Fiyatları

İnternet üzerinden herkesin sıklıkla ürün satışı yaptığı sahibinden sitesinde bazı 2023 arı fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • ADANA’da sahibinden satılık arı: 1500 TL
  • Martta hemen teslim 81 arı: 1800 TL
  • SATILIK ARI ÇITA HESABI (MAYIS 2023 TESLİM): 250 TL 
  • SATILIK 100 KOVAN ARI: 250 TL

Listenin devamı için buraya tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Ziraat Bankası Altın Kovan Kredisi

Sıkça Sorulan Sorular

1 Çerçeve Arı Kaç TL?

2023 yılı itibariyle arıcılar tarafından 1 çerçeve arı fiyatı 200 TL olarak belirlenmiştir.

2. El Arı Kovanı Fiyatları Ne Kadar?

Sıfır arı kovanı fiyatlarının fazla fiyat artışından etkilenmesi nedeniyle arıcılar 2.el arı kovanlarına yöneldi. 2. el arı kovanı fiyatları özellikleri ve kalitesine göre 250 TL-350 TL arasında değişmektedir.

Arı Çıtası Kaç TL?

1 adet boş arı çıtası fiyatı: 10 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın